Mistrzostwa Świata w Koszykówce Mężczyzn 2019. Polska po 52 latach wygrywa spotkanie na Mundialu [Brawo]

Polscy koszykarze pokonali w Pekinie Wenezuelę 80:69[(22:24, 22:12, 16:15, 20:18] w pierwszym meczu w grupie A mistrzostw świata, które odbywają się w Chinach. Mistrzostwa Świata w Koszykówce Mężczyzn dla biało-czerwonych to także pierwszy mecz na mundialu po 52 latach przerwy. W poniedziałek gramy z Chinami.

Polacy zaczęli swoje pierwsze spotkanie na Mistrzostwach Świata w składzie: A.J. Slaughter, Mateusz Ponitka, Adam Waczyński, Aaron Cel i Adam Hrycaniuk.

Pierwsza kwarta była bardzo zacięta. W dobrej sytuacji stawiał nas dobrze prowadzący akcje Adam Hrycaniuk, Mimo kontry nie odpuszczaliśmy.

Dużo lepiej prezentowaliśmy się w drugiej kwarcie. Hrycaniuk i rezerwowy Sokołowski grali na wysokim poziomie. Nie odstawał również kapitan Adam Waczyński oraz Mateusz Ponitka. Wenezuela na początku spotkania celnie trafiała za trzy punkty, ale potem nieco zgasła. My to wykorzystaliśmy i właściwie w połowie spotkania prowadziliśmy ośmioma punktami.  W trzeciej kwarcie nasi rywale odrobili na początku aż 5 pkt, ale potrafiliśmy zatrzymać pogoń rywala i finalnie trzecią kwartę zakończyliśmy wynikiem 60:51.

W końcówce spotkania, w czwartej kwarcie rywale walczyli dzielnie, ale nie byli w stanie odrobić strat. Stracili też ważne ogniwo w zespole – Dwighta Lewisa, który odniósł kontuzję. Mecz zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych (80:69).

Polska – Wenezuela 80:69 (22:24, 22:12, 16:15, 20:18)

Polska: M. Sokołowski 16 (2), M. Ponitka 15, A. Waczyński 13 (2), A. Cel 12 (2), A. Hrycaniuk 10, A.J. Slaughter 7 (1), K. Gruszecki 3 (1), D. Kulig 2, Ł. Koszarek 2, A. Balcerowski 0.

Wenezuela: P. Chourio 15 (3), N. Colmenares 14 (1), D. Lewis 12 (2), J. Zamora 5 (1), G. Vargas 5, M. Ruiz 5, H. Guillent 5 (1), M. Carrera 5, J. Vargas 2, A. Perez 1, L. Bethelmy 0, W. Graterol 0.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.