Turniej kwalifikacyjny do IO 2020: Polska rozgromiła Francję i jest coraz bliżej awansu na Igrzyska [Brawo]

Po pewnym zwycięstwie z Tunezją, reprezentacja Polski wygrała arcyważny mecz z Francją 3:0. To właśnie spotkanie z „Trójkolorowymi” powinno zadecydować o   zwycięstwie w gdańskim turnieju kwalifikacyjnym i w ostateczności da odpowiedź na pytanie o awans do przyszłorocznego startu na igrzyskach w Tokio.

W drugim dniu kwalifikacji olimpijskich pokonaliśmy chyba najtrudniejszego rywala w walce o awans do IO. Jutro powinniśmy przypieczętować awans do najważniejszej imprezy czterolecia, wygrywając w meczu ze Słowenią.

Pierwszy set upłynął na mocnym bloku i obronie. Nie pozwalaliśmy Francuzom na większą przewagę punktową, bardzo dobrą grę przy siatce prezentował Michał Kubiak.  Byliśmy również lepsi w rozegraniu dłuższych akcji i dzięki temu pierwszy set udało się zakończył 25:21.

Przy wyniku 3:0 ciężko mówić o wielkich trudnościach spotkania z trójkolorowymi.  Biało-czerwoni zamykali drogę ataku raz po raz każdemu francuskiemu zawodnikowi. Zespół Laurenta Tillie był bez możliwości zdobywania punktów w ofensywie co przekładało się chociażby na wyniki w drugim secie, kiedy to Polacy mieli nawet 8 punktową przewagę i wygrywali 22:14.

Francuzi nie oddali meczu. Walczyli na tyle na ile mogli, ale przy rozpędzonych Biało-Czerwonych nie mogli za wiele zrobić. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:20 dla Polski.

Polska – Francja 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)

Polska: Piotr Nowakowski, Maciej Muzaj, Wilfredo Leon Venero, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (L) oraz Damian Wojtaszek (L), Dawid Konarski

Francja: Benjamin Toniutti, Kevin Tillie, Earvin Ngapeth, Kevin Le Roux, Stephane Boyer, Barthélémy Chinenyeze, Jenia Grebennikov (L) oraz Antoine Brizard, Jean Patry, Julien Lyneel, Thibault Rossard

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.