Maraton poniżej dwóch godzin. Eliud Kipchoge pokonuje królewski dystans w 1 godzinę 59 minut i 40 sekund

Eliud Kipchoge zapisał się kolejny raz w historii współczesnego biegania. Jako pierwszy na świecie przebiegł dystans maratonu w mniej niż dwie godziny. Jego rezultat nie zostanie uznany jednak za rekord świata. Nie zrobił tego podczas oficjalnych zawodów maratońskich.

Przez całą trasę towarzyszyli mu pacemakerzy, którzy otaczali go w ten sposób, by zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki do biegu. Specjalnie przygotowana została także trasa biegu, która była niemal w pełni płaska.

Maraton poniżej dwóch godzin. Eliud Kipchoge pokonuje królewski dystans w 1 godzinę 59 minut i 40 sekund

Kenijczyk po raz drugi podjął próbę zejścia poniżej dwóch godzin na dystansie maratonu. W maju 2017 roku na torze samochodowym Monza ta sztuka mu się nie udała. Do mety dobiegł w czasie 2:00,25.

Nike Breaking2: Czy zostanie złamana bariera 2 godzin na dystansie maratońskim? [Warto przeczytać]

Tym razem z zadaniem zmierzył się w Wiedniu.  Kipchoge do mety z czasem 1:59,40.2. Ze względu na przygotowaną trasę pod niego, wynik nie zostanie uznany za nowy rekord świata. Mimo to i tak wyczyn historyczny i gigantyczna reklama dla jego partnera. Kenijczyk został pierwszym człowiekiem, który pokonał ten dystans w mniej niż dwie godziny.

Nie musi żałować wpisania do księgi rekordów. Ten oficjalny rekord  należy też do Kipchoge. W zwykłych warunkach, bez pomocy pacemakerów, w maratonie berlińskim w 2018 roku dotarł do mety w czasie 2:01,39.

Maraton w Berlinie: Eliud Kipchoge nowym rekordzistą świata. Niesamowity czas [To już nadczłowiek?]

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed