Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Ostatni dzień zmagań Biało-Czerwonych [ Harmonogram]

Kończą się lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Dosze 2019. Ostatni dzień zmagań i dwie poważne szanse medalowe Polaków. Sprawdź terminarz niedzielnych zmagań i plan transmisji.

Nasi reprezentanci do tej pory wywalczyli cztery medale. Paweł Fajdek zdobył złoto w rzucie młotem, srebro w rzucie młotem przypadło Joannie Fiodorow. Po brąz w skoku o tyczce sięgnęli Piotr Lisek oraz w rzucie młotem Wojciech Nowicki.

View this post on Instagram

NIESAMOWICI SĄ 🇵🇱 ✔Paweł Fajdek mistrzem świata w rzucie młotem czwarty raz z rzędu triumfując tym razem w Doha z wynikiem 80,50 m ✔Joanna Fiodorow wywalczyła srebrny medal w finale rzutu młotem, ustanawiając w sobotę nowy rekord życiowy wynikiem 76,35 m ✔Piotr Lisek oraz ✔Wojciech Nowicki wywalczyli brązowe medale. Lisek w konkursie skoku o tyczce pokonał poprzeczkę na wysokości 5,87, a Nowicki po rzucie młotem na odległość 77,69m i chociaż początkowo mówiło się, że to za mało to sędziowie po polskim proteście uznali, że zajmujący 3 lokatę Węgier był na spalonym rzucając 78,18. Po wczorajszym wieczorze Polska awansowała z 13 na 5 miejsce w klasyfikacji medalowej lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha za USA, Chinami, Jamajką i Kenią. Wielkie Brawa dla polskich sportowców🙏👏👏👏 #Doha2019 #athletics #polishpower #polishpride #Doha #champion #PawełFajdek #JoannaFiodorow #PiotrLisek #WojciechNowicki #Polska #sport #lekkoatletyka #kibicujemy #polskichłopak #polskadziewczyna #polishgirl #polishboy #champions #iaaf #iaafdoha2019 #photo #fotografia #pzla #polishteam #istapic #instaphoto Oglądajcie Instastories oraz zaobserwujcie nas na Facebooku. Oznaczajcie nas na Waszych aktywnościach dodając #Żyjeszpl oraz @zyjeszpl

A post shared by Żyjesz.pl (@zyjeszpl) on

Dzisiaj z realnymi szansami na medale cztery Polki i jeden Polak. „Aniołki Matusińskiego” tradycyjnie na sam koniec zmagań. Sztafety 4×400 metrów zakończą lekkoatletyczne mistrzostwa świata. W znakomitej formie Justyna Święty-Ersetic oraz Iga Baumgart-Witan pokazują, że stać nas na medal.

Nieco wcześniej biegowy król taktyki, Marcin Lewandowski.  Polak jest jednym z faworytów biegu na 1500 metrów. Wygrał swoją serię półfinałową i wygenerował najlepszy czas w 1/2 finału.  Czekamy na piąty medal dla Polski już o godz.18.40, a po godz. 20 nasze „Aniołki Matusińskiego”.