31. Bieg Niepodległości za nami. Najszybszy na trasie w stolicy Arkadiusz Gardzielewski [Podsumowanie]

Ostatni w tym roku projekt sygnowany Warszawską Triadą Biegową, 31. Bieg Niepodległości i ostatnia okazja do zdobycia medalu, który stworzył z pozostałymi zdobytymi z Aktywną Warszawą w tym roku, mapę z granicami Polski. Najszybszy na trasie w stolicy Polski okazał się Arkadiusz Gardzielewski. Wśród Pań z najlepszym czasem zameldowała się Joanna Dorociak.

Stolica przyciągnęła w okolice Ronda Radosława kilkadziesiąt tysięcy osób. Większą część z nich stanowili uczestnicy, którzy kolejny już raz swoją frekwencją pobili rekord biegu ulicznego w Warszawie. Przy 7,8 stopniach Celsjusza łącznie na mecie (10KM, NW, Mila N) zameldowało się aż 18 861 osób co oznacza, że został pobity zeszłoroczny wynik o  772 osób.

31. Bieg Niepodległości za nami. Najszybszy na trasie w stolicy Arkadiusz Gardzielewski [Podsumowanie]

fot. Żyjesz.pl
fot. Żyjesz.pl

Arkadiusz Gardzielewski wygrał 31. Bieg Niepodległości wbiegając na metę z czasem 29:29 i to właściwie jego drugi najlepszy wynik podczas tych zawodów. Przed ośmioma laty udało mu się dobiec z czasem 29:26.

Na drugim miejscu wśród mężczyzn uplasował się Kamil Jastrzębski z czasem 29:41. Podium zamknął Kamil Karbowiak z czasem 30:08.

31. Bieg Niepodległości. Najszybsza wśród kobiet na trasie w stolicy Joanna Dorociak

Fot. Żyjesz.pl
Fot. Żyjesz.pl

Najlepsza wśród Pań w biegu na 10km okazała się Joanna Dorociak z czasem 35:57. Na drugie miejsce wskoczyła Anna Łapińska z czasem 36:36, a kobiece podium zamknęła Agnieszka Budek mijając metę po 36 minutach i 39 sekundach.

Bieg Niepodległości to największy bieg uliczny w Warszawie, największa impreza sportowa w historii stolicy i najliczniejsza w tym roku w Polsce. Zgodnie z tradycją uczestnicy ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach: białej i czerwonej (odpowiednio dla kolorów koszulek) tworząc najdłuższą flagę Polski. Impreza zaliczana jest do cyklu Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć”, który tworzą także Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego.

31. Bieg Niepodległości w Warszawie. 22 000 zapisanych uczestników już w gotowości [Najważniejsze Informacje]

Co nie cieszy? Blisko 3 tysiące osób, które pakiet opłaciło, ale z różnych sobie znanych względów nie wystartowało w tym pięknym biegu pełnym patriotyzmu, historii i pięknych emocji. Liczymy, że pojawią się w 2020 roku.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed