Marie Fredriksson nie żyje. Wokalistka kultowego Roxette miała 61 lat [Wspomnienie]

Szwedzka piosenkarka Marie Fredriksson, kompozytorka, członkini zespołów Strul, Mamas Barn, Roxette nie żyje. Przyczyną wieloletnia choroba – guz mózgu. Informację o śmierci piosenkarki podał między innymi szwedzki aftonbladet.se

W 1986 razem ze swoim przyjacielem Perem Gessle utworzyła zespół Roxette. W 1992 wyszła za mąż za Mikaela Bolyosa. Miała dwójkę dzieci.

Marie Fredriksson nie żyje. Wokalistka kultowego Roxette miała 61 lat [Wspomnienie]

W roku 2002 u Fredriksson wykryto guza tylnej części mózgu, w związku z czym musiała przejść intensywne leczenie w Karolinska Hospital w Sztokholmie. W czasie trwania choroby przeszła wiele chemioterapii. Pomimo szybkiego leczenia, natychmiastowej, udanej operacji, Marie doznała trwałego uszkodzenia mózgu. Straciła przez to zdolność czytania, liczenia, a także doznała paraliżu prawej strony ciała i częściowej utraty wzroku w prawym oku. W styczniu 2003 zespół Roxette otrzymał z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa Królewski Medal z Niebieską Wstęgą. Ceremonia była pierwszą, na której Fredriksson pojawiła się po operacji.

W 2004 roku piosenkarka oświadczyła, że jest już zdrowa.  W tym samym roku wydała pierwszą solową płytę po angielsku, „The Change”, w której nie uciekała od swojej choroby. Teksty w utworach mówiły właśnie o niej.

W 2006 roku z okazji 20-lecia zespołu Roxette wraz z Perem Gessle wydała płytę z największymi hitami zespołu A Collection of Roxette Hits – Their 20 Greatest Songs! oraz box – The Rox Box / Roxette 86-06. W 2007 wraz z mężem Mikaelem Bolyosem nagrała kolejną anglojęzyczną płytę – „A Family Affair”.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed