Nie żyje Romuald Lipko. Jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów związany z Budką Suflera [Wspomnienie]

W wieku 69 lat po nierównej walce z nowotworem zmarł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów.

Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera – czytamy na profilu Budki Suflera na Facebooku.

Lipko był związany z „Budką Suflera” od lat 70-tych. Początkowo jako basista, później jako klawiszowiec i kompozytor był autorem lub współautorem takich przebojów jak: „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Takie tango”, „Bal wszystkich świętych”, „Cień wielkiej góry”, „Za ostatni grosz” czy „Moja Alabama”.

Lipko komponował piosenki m.in. dla Anny Jantar („Nic nie może wiecznie trwać”), Urszuli („Dmuchawce latawce wiatr”) czy Izabeli Trojanowskiej („Wszystko, czego dziś chcę”) i wielu wielu innych…

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed