Piotr Żyła kapitalnie odleciał i wygrał na mamucie. Piękny konkurs lotów na Kulm [ Co za skoki]

33-letni Polak wygrał konkurs PŚ w Bad Mitterndorf. Po pierwszej serii był trzeci, ale w drugim skoku Ci, którzy byli na samej górze po pierwszej serii nie wytrzymali presji, ich skoki nie były aż tak dobre i Piotrek zdołał awansować na najwyższy stopień podium z trzeciego miejsca po pierwszej serii. Dla Żyły było to drugie zwycięstwo w karierze. 

Pierwszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł poleciał na 197 metr co dało mu 27. miejsce i awans do serii finałowej. Andrzej Stękała i Klemens Murańka po skokach dużo bliższych nie zapewnili sobie startu w drugiej finałowej serii konkursu. Jakub Wolny dobrym skokiem w pierwszej serii na odległość 211 metrów dopisał się z 14. miejscem do drugiej serii.  Piotr Żyła skacząc 225,5 metra po pierwszej serii był trzeci. Kamil Stoch skoczył 5 metrów bliżej od Żyły i zajmował 10 miejsce po pierwszej serii, a Kubacki poleciał na 226m i był na szóstym miejscu. Jego skok zaś nie był oceniony tak dobrze jak to miało miejsce w przypadku Piotra Żyły.

Najlepszy w pierwszej serii okazał się Karl Geiger. Niemiec poleciał na 230 metr. Drugie miejsce lecąc na 224,5 metr osiągnął Austriak Stefan Kraft.

Piotr Żyła kapitalnie odleciał i wygrał na mamucie. Piękny konkurs lotów na Kulm [ Co za skoki]

W drugiej serii konkursu nie poradził sobie Zniszczoł czy Wolny. Skoki na 188 czy 205 m dały im odpowiednio 30 i 24 lokatę w konkursie na Kulm. Stoch poleciał na 231,5 metrów Polski mistrz olimpijski zakończył konkurs na 7. pozycji.

Kapitalnie w drugim skoku zaprezentował się również Dawid Kubacki, który uzyskał 217 metrów co dało mu 5 pozycję w dzisiejszej rywalizacji na skoczni w Bad Mitterndorf. Ostatni ze skoczków w drugiej serii Piotr Żyła, skoczył w niełatwych warunkach 219,5 metra. Dwóch skaczących po nim Kraft czy Geiger nie odlecieli za daleko, zabrakło kilku metrów i w efekcie to Polak został zwycięzcą lotów w Kulm.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed