Bieg Niepodległości w nowej formule. W tym roku wychodzi poza tradycyjne 10 km [Sprawdź jak wystartować]

W białych i czerwonych koszulkach, „okrążymy” wspólnie Polskę! Bieg Niepodległości odbędzie się w tym roku w dniach 11-15 listopada br., ale z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną i ograniczenia z nią związane nie będzie miał – tak jak co roku – formuły biegu masowego z 10 km trasą. Co więc w zamian?

Po sukcesie Wirtualnego Biegu Powstania Warszawskiego przyszedł czas na kolejne wyzwanie dla biegowej społeczności, przygotowane przez Miasto Stołeczne Warszawa i AKTYWNĄ WARSZAWĘ.

Zachęcamy do biegowej aktywności w swoich rodzinnych stronach, w małych grupach lub drużynach, lecz z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, przestrzegając reżimu sanitarnego. Zachęcam, aby pobiec w koszulkach z poprzednich edycji biegu i – jeśli to możliwe – wspólnie z innymi osobami stworzyć tam, gdzie akurat się będzie małe, „żywe” flagi Polski – podkreśla wiceprezydent Kaznowska.

Bieg Niepodległości w nowej formule. W tym roku wychodzi poza tradycyjne 10 km [Sprawdź jak wystartować]

W Biegu Niepodległości w 2020 r. mogą wziąć udział wszyscy bez względu na wiek
i poziom wytrenowania. Nie obowiązuje żaden konkretny dystans. Mile widziany jest bieg w jednej z koszulek z poprzednich edycji Biegu Niepodległości (tradycyjnie białej lub czerwonej) oraz stworzenie wspólnie z innymi biegaczami „żywej” biało-czerwonej flagi na chodniku, placu, w lesie, na bieżni itp. AKTYWNA WARSZAWA czeka na relacje z trasy (zdjęcia, wideo etc.) z hashtagiem #biegniepodleglosci2020 na facebookowym wydarzeniu.

Specjalne zaproszenie kierujemy tym razem także do drużyn: formalnych, jak kluby sportowe i teamy biegowe oraz nieformalnych, jak grupy znajomych czy bliskich.

Mamy dla Was wyzwanie drużynowe, aby biegiem, symbolicznie, okrążyć Polskę
i zdać z tego relację
– zachęca wiceprezydent Kaznowska.

fot. Materiały prasowe

ZASADY WYZWANIA DRUŻYNOWEGO W RAMACH BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI 2020

 1. Każda z drużyn biorących udział w Wyzwaniu Drużynowym powinna wyznaczyć Kapitana odpowiedzialnego za kontakt z Organizatorem, zgłoszenie Drużyny oraz przesłanie potwierdzenia realizacji wykonania Wyzwania.
 2. Drużynę zgłasza Kapitan pisząc mail na adres: imprezy@aktywnawarszawa.waw.pl
 3. Aby zgłoszenie było uznane za poprawne Kapitan powinien dołączyć
  do wiadomości wypełnioną ankietę pobraną ze strony organizatora: https://tiny.pl/7p8kq (można też jej treść skopiować i uzupełnić w mailu).
 4. Na zgłoszenia Drużyn czekamy do wtorku, 10 listopada 2020 r. do godz. 12:00.
 5. Czas na realizację Wyzwania Drużynowego to aż 5 dni: od środy 11.11.2020
  do niedzieli 15.11.2020 r. do północy.
 6. Można biegać codziennie! Zadeklarowany przez Kapitana dystans członkowie Drużyny powinni przebiec w wybranym przez siebie miejscu i w dowolnej konfiguracji kilometrażu. Wybiegana liczba kilometrów może być, oczywiście, większa od liczby zadeklarowanej.
 7. Będzie nam bardzo miło, jeśli pobiegniecie w białych i czerwonych koszulkach z poprzednich edycji Biegu Niepodległości organizowanego przez AKTYWNĄ WARSZAWĘ i uwiecznicie to w relacjach fotograficznych i filmowych.
 8. Na najciekawsze relacje z udziału w Biegu Niepodległości 2020 roku czekamy w wydarzeniu na FB: https://tiny.pl/7p417 . Pamiętajcie o hashtagu! #biegniepodleglosci2020
 9. Kapitan ma czas na przesłanie potwierdzenia realizacji Wyzwania Drużynowego do wtorku 17.11.2020 r. do godziny 23:59. Czekamy na maila wysłanego na adres: imprezy@aktywnawarszawa.waw.pl. W tytule należy wpisać: Bieg Niepodległości 2020: przebiegnięte km przez [tu nazwa drużyny]
 10. Drużyny, które znajdą się w gronie 30 pierwszych zarejestrowanych poprawnie Drużyn do piątku 23 października otrzymają od AKTYWNEJ WARSZAWY flagę Polski. Drużyny te są zobowiązane wyeksponować ją przy realizacji aktywności w ramach Wyzwania. Można to uwiecznić na zdjęciach, filmie lub w relacjach w social mediach przesłanych na oficjalne kanały AKTYWNEJ WARSZAWY: https://www.facebook.com/AKTYWNAWARSZAWA https://www.instagram.com/aktywna_warszawa/.

Oznaczajcie też naszą redakcję dodając do swoich publikacji #Żyjeszpl oraz @zyjeszpl

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed