Marzenia się spełniają. 19-letnia Iga Świątek wygrywa Rolanda Garrosa [Niewiarygodne]

W finale singla kobiet Rolanda Garrosa 2020 wygrywa 19-letnia Polka, Iga Świątek 6:4, 6:1. Jest na początku drogi do wielkich sukcesów, a jednak już przyszedł ten z najwyższej półki i to naprawdę budujące.

Pierwsze 12 na 15 punktów w finałowym spotkaniu zdobywa bardzo pewna siebie Iga Świątek i nie straciła gema doprowadzając do stanu 3:0 w starciu z Amerykanką Sofią Kenin, ubiegłoroczną mistrzynią Australian Open. I zaczęły się schody, bo rywalka Polki do łatwych nie należy i ona chyba czekała aż się Polka trochę wystrzela z tego co ma do pokazania. Następnie przeszła do ofensywy. Zaczęły się u Świątek błędy serwisowe i mniejsze błędy z bekhendu. Tym samym Kenin doprowadziła do 3:3 w gemach i obie rywalki wygrały po trzy gemy z rzędu.

Polka cały czas zachowywała spokój, ale musiała zacząć przełamanie tego stanu. Pierwsza długa wymiana w siódmym gemie Igi  miała uspokoić stan punktowy. Walka w dwóch przewagach i to Amerykanka popełniając błąd pomogła Idze Świątek w wygraniu siódmego gema i w trudnych okolicznościach było 4:3 dla Warszawianki.

Zaczęły się długie wymiany przy najważniejszym gemie pierwszego seta i nie ma co ukrywać podczas całego Rolanda Garrosa to najtrudniejszy mecz 19-letniej Polki, w którym Polka się odnajduje i wygrywa ósmego gema. Wystrzegając się błędów doprowadziła do wygrania pierwszego seta wygrywając 6 z 10 gemów.

Iga Świątek kolejną wielką polską tenisistką. Zagra o finał Rolanda Garrosa [WOW]

Drugi set już od początku bardziej wyrównany. Gem za gem, a zawodniczki coraz bardziej zmęczone. I staje się rzecz niewiarygodna. Polka wróciła do fenomenalnej dyspozycji i siły, którą prezentowała na początku spotkania.

W drugim secie Polka doprowadza raz po raz do zwycięstw w kolejnych gemach, aż do stanu 5:1 w drugim secie i brakuje postawienia  przysłowiowej „kropki nad i”.

1 godz. i 25 minut na zegarach i Polka wygrywa Rolanda Garrosa.  W historii tenisa nigdy nie mieliśmy takiego sukcesu, a Iga Świątek stała się najmłodszą triumfatorką w historii od 1992 roku. Brak słów. Niewiarygodne…

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.