Turniej Czterech Skoczni z Polakami na listach. Rano otrzymali negatywny wynik testów [Dzieje się]

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich otrzymała zielone światło na start w Turnieju Czterech Skoczni po kolejnych już testach na obecność koronawirusa.

Turniej Czterech Skoczni z Polakami na listach. Wcześniej wykluczeni ze startu w Oberstdorfie.

W poniedziałkowych kwalifikacjach polscy skoczkowie nie wystąpili, ponieważ w niedzielę pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymał Klemens Murańka. Następnie jego badanie dało rezultat negatywny. Wszyscy inni członkowie kadry i sztab kadry otrzymało wyniki negatywne. I dlatego pojawiła się furtka do złożenia protestu i odwołania się od decyzji wykluczających Polaków. Przystąpiono do anulowania decyzji, a sam Adam Małysz jeszcze wczoraj ogłaszał usunięcie polskiej kadry z pierwszego konkursu TCS:

Screen IG Adam Małysz

 

O godzinie 21 w poniedziałek odbyła się nadzwyczajna odprawa techniczna, w której uczestniczyli online przedstawiciele startujących w Turnieju Czterech Skoczni reprezentacji. Ustalono, że jeśli wszystkie przeprowadzone we wtorek rano testy polskich skoczków dadzą wynik negatywny, Biało-Czerwoni zostaną we wtorek dopuszczeni do rywalizacji w Oberstdorfie i tak też się stało.

W siedmioosobowej polskiej kadrze na TCS znaleźli się: Klemens Murańka, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot.

Dzięki negatywnym wynikom wtorkowych testów pewne jest, że Polacy w komplecie wystąpią w konkursie. O punkty Pucharu Świata rywalizować będzie 62 skoczków.

Terminarz Turnieju Czterech Skoczni 2020:

29 grudnia – konkurs w Oberstdorfie
31 grudnia – kwalifikacje w Garmisch-Partenkirchen
1 stycznia – konkurs w Garmisch-Partenkirchen
2 stycznia – kwalifikacje w Innsbrucku
3 stycznia – konkurs w Innsbrucku
5 stycznia – kwalifikacje w Bischofshofen
6 stycznia – konkurs w Bischofshofen

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed