Australian Open. Iga Świątek w 2. rundzie, Hurkacz i Majchrzak już poza turniejem

Iga Świątek naszą nadzieją w Australian Open. Pozostała w turnieju, wygrywa i walczy dzielnie. Gdy nieoczekiwanie Hurkacz i Majchrzak odpadli po 1. rundzie w Melbourne, 20-letnia Warszawianka na otwarcie tegorocznych zmagań w dwóch setach 6:1, 6:3 pokonała Arantxę Rus.

Obie zawodniczki spotkały się przed rokiem w Rzymie i niespodziewanie lepsza okazała się bardziej doświadczona Holenderka. Przed rokiem jednak 19-letnia Polka rozegrała znakomity Roland Garros, w którym nie straciła nawet seta i to też było bardzo widoczne w mocnej postawie Igi.

Objęła prowadzenie z przełamaniem i powiększała przewagę. Na początku drugiego seta Świątek trochę sobie pofolgowała, skomplikowała sytuację. Chwila dekoncentracji mogła kosztować. Polka przegrywała, ale po bardzo długim gemie odwróciła losy spotkania. Świątek, która po raz pierwszy bezpośrednio została rozstawiona w Wielkim Szlemie, wygrała ósmy mecz z rzędu w zawodach tej rangi. W drugiej rundzie zagra z Włoszką Camilą Giorgi (79. WTA).

Obie zawodniczki grały ze sobą już w 2. rundzie Australian Open przed dwoma laty. Włoszka łatwo wygrała 6:2, 6:0. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

Mecz 2. rundy Australian Open Igi Świątek z Camilą Giorgi odbędzie się dzisiaj nie wcześniej niż o 6:00 czasu polskiego. Przed meczem Polki rozegrane zostaną dwa inne spotkania. Szwajcar Stan Wawrinka zagra z Węgrem Martonem Fucsovicsem, a Amerykanka Venus Williams zmierzy się z Włoszką Sarą Errani. Transmisja w Eurosporcie 1.

Rozstawiony z numerem 27. Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie zmierzył się z Mikaelem Ymerem. Drugi z polskich singlistów – Kamil Majchrzak – trafił na Serba Miomira Kecmanovica. Obaj polegli.

Hurkacz zajmował 29. miejsce w rankingu ATP, a Ymer był w nim 95. Majchrzak był sklasyfikowany na 109. pozycji, a Kecmanović aktualnie jest 42. rakietą świata.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie Facebooku. Oglądaj nas na stories.