Robert Lewandowski odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Kancelaria Prezydenta RP

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim Robert Lewandowski otrzymał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Wielce Szanowny Panie Robercie, nasz bohaterze nie tylko tego dnia, tej ceremonii, ale śmiało można powiedzieć nasz bohaterze narodowy w tym sportowym tego słowa znaczeniu, ale śmiało można powiedzieć, że nie tylko, zaraz będę o tym mówił. To bardzo ważna dla mnie chwila, że mogę dzisiaj tu w Pałacu Prezydenckim wręczyć Panu – wspaniałemu piłkarzowi nie tylko polskiemu, ale wspaniałemu piłkarzowi w przestrzeni europejskiej, światowej z całą pewnością absolutnie jednemu z najlepszych. To wysokie państwowe odznaczenie, wysokie Panie Robercie – rozpoczął prezydent RP.

Czytałem dużo o Panu w ostatnim czasie, o pańskim wypowiedziach i powiedział Pan bardzo ładne zdanie, że nie liczy Pan trofeów, które Pan zdobywa dlatego, że w tym momencie kiedy one już są, Pan myśli o następnych. Są jeszcze trzy odznaczenia w naszym kraju, wyższych niż te, które Pan teraz otrzymał, które są do zdobycia i jestem przekonany, że Pan je zdobędzie. Jest Pan jeszcze cały czas młodym człowiekiem, wspaniałym sportowcem, na fali wznoszącej. Pan jest człowiekiem bardzo systematycznej, wytrwałej, niezwykle ciężkiej pracy – mówił prezydent RP, Andrzej Duda.

Robert Lewandowski odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Odznaczenie, które otrzymał kapitan reprezentacji Polski przyznawane jest za wybitne osiągnięcia w oświacie, kulturze i sporcie. Polski napastnik wykorzystał chwilę wolną przed zgrupowaniem drużyny narodowej do spotkań eliminacyjnych mistrzostw świata w Katarze. Zarówno zgrupowanie jak i ceremonia przyznania odznaczenia odbywają się w Warszawie.

Kancelaria Prezydenta RP

Szanowny Panie Prezydencie, Szanowna Pani Pierwsza Damo! Jest mi niezmiernie miło otrzymać to odznaczenie, to wielka duma. Piłka nożna to sport drużynowy, nie indywidualny. Wszystko, co osiągam, to także zasługa trenerów, kolegów z drużyny, całego sztabu, który pracuje na ten sukces jak i rodzina – zaczął Robert Lewandowski.

Ja nigdy się nie wstydziłem skąd pochodzę. Zawsze o tym głośno mówiłem. Wszystko co robię, pomimo tego, że uprawiam dyscyplinę drużynową, to jednak wszystko ma znaczenie. Piłka nożna nie jest prostą dyscypliną sportu, a i oczekiwania są duże i trzeba temu sprostać. Staram się zawsze zrobić coś lepiej niezależnie od tego ile trofeów już zdobyłem. Idę do przodu, nie chce spocząć na laurach, jeszcze raz dziękuje – zakończył swoją przemowę najlepszy napastnik świata.

Na zakończenie oficjalnego spotkania 32-letni polski piłkarz wręczył Pierwszej Damie Agacie Kornhauser-Dudzie bukiet kwiatów. Czas wracać do piłkarskich obowiązków. Reprezentacja Polski przygotowuje się do meczów eliminacyjnych mistrzostw świata 2022 w Katarze. W najbliższych dniach Polacy zmierzą się z Węgrami (25 marca), Andorą (28 marca) oraz z Anglią (31 marca). 

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed