Wystartował 27. Pol’and’Rock Festival [Lotnisko Makowice-Płoty]

fot. Lucyna Lewandowska

W tym niełatwym czasie wystartował 27. Pol’and’Rock Festival. O godz. 15 Jurek Owsiak otworzył festiwal i zapowiedział kilka dni skupienia na muzyce, przyjaźni i miłości.

Znajdą się też pewnie tacy, którzy na fantazji, w czasie urlopu będą chcieli nieco mocniej odreagować. Uważajcie na siebie i swoje zdrowie. Szanujcie się nawzajem.

Niemal 78 hektarów lotniska Makowice-Płoty, trzy pola namiotowe, ogromna Duża Scena, mająca 70 m szerokości i 18 wysokości, 73 maszty oświetleniowe i Akademia Sztuk Przepięknych, która pomieści 10 000 uczestników – tak w skrócie można opisać to co dzieje się w Zachodniopomorskim.

27 Pol’and’Rock Festival odbywa się w dniach 29-31 lipca na dawnym lotnisku Makowice – Płoty w województwie zachodniopomorskim. Wystąpi blisko 30 wykonawców. Na miejscu jest też strefa ASP ze spotkaniami z wybitnymi gośćmi oraz koncertami wieczornymi.

Na Festiwalu wystąpią m.in. Dżem, Dubioza Kolektiv, Hańba!, Black River, Tides from Nebula, Renata Przemyk, Morgane Ji i Kasia Kowalska.

Festiwal przybiera formę hybrydową – dostępny jest zarówno dla uczestników obecnych na miejscu, ale także dla osób śledzących jego przebieg w internecie. W formie stacjonarnej w wydarzeniu uczestniczyć będzie mogło 20 tysięcy uczestników, w tym osoby zaszczepione i niezaszczepione (zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów) – posiadacze specjalnych wejściówek.

Warto dodać, że cała infrastruktura festiwalowa nie odbiega od tej w latach poprzednich.

Fot. Łukasz Widziszowski

200 ton 

Tyle waży Duża Scena Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Liczy  niemal 70 metrów szerokości i 18 m wysokości. Wszystkie elementy do budowy Dużej Sceny zostały przetransportowane na teren Festiwalu 16 ciężarówkami, z czego samo nagłośnienie zmieściło się w 3 tirach. O doskonałą widoczność, nawet w sporej odległości od Dużej Sceny,zadbają większe niż w poprzednich latach ekrany boczne.

32 metry

Wielkie Koło Allegro jest nieodłączną częścią Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Nie zabraknie go i w tym roku. Koło ma niemal 32 metry wysokości. To największy tego typu obiekt w tej części Europy.

Transmisja z wydarzenia dostępna jest w serwisie YouTube, na Facebooku i Twitchu, a także w Onecie i na antenie Antyradia.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na stories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed