30. Bieg Powstania Warszawskiego. Powróciły emocje i atmosfera biegów patriotycznych

Za nami 30. Bieg Powstania Warszawskiego. Po blisko dwóch latach od ostatniej edycji i roku przerwy spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi w sobotę 3700 szczęśliwców mogło przebiec dystans 10 km ulicami Warszawy przy historycznych punktach, w których trwała powstańcza ofensywa. Emocji nie brakowało.

Trasa niezmiennie wiodła przez tak ważne dla Powstańców ulice jak Bonifraterska, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Karowa, Browarna, Topiel, Kruczkowskiego, Ludna, Czerniakowska, Wilanowska, Wioślarska, Wybrzeże Kościuszkowskie, Krajewskiego, Zakroczymska i Konwiktorska.

Miasteczko biegacza otworzyło się o godz. 18, a pierwsi uczestnicy biegu wystartowali na trasę o godz. 20. Wydarzenie zostało ze względów bezpieczeństwa podzielone na osiem serii i w tym roku do pokonania tylko jeden dystans – 10km. Zawodnicy startowali w turach co 15 minut po 500 osób, a ostatni biegacze zameldowali się na mecie około północy.

30. Bieg Powstania Warszawskiego. Jacek Wichowski i Patrycja Hypś najszybsi na 10 km

30. Bieg Powstania Warszawskiego za nami. Po roku przerwy spowodowanej pandemią, znów na sportowo mogliśmy oddać hołd bohaterom Powstania. Podziękowania dla służb porządkowych, ratowników @AKTYWNAWARSZAWA i wolontariuszy” – pisała na Twitterze wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.

I miejsce zajął Jacek Wichowski z czasem 31:03, drugie miejsce zajął Radosław Gromek z wynikiem 31:39, a na najniższym stopniu podium uplasował się Kamil Młynarz z czasem 31:46. Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Patrycja Hypś (38:46), druga  na mecie zameldowała się Joanna Trzcińska (39:03), a trzecia Adriana Kalbarczyk (39:11).