Niżny Tagił. Nieudana inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polacy zawiedli

Fot. IG Piotr Żyła

Od samego początku Niżny Tagił był dla polskich skoczków nie do przejścia. Pierwszy i drugi konkurs indywidualny Pucharu Świata Polacy będą próbowali wymazać z pamięci i postarają się w Kuusamo dać nowy impuls do zwycięstw.

Na godzinę przed rozpoczęciem pierwszego, inauguracyjnego konkursu Pucharu Świata Polski Związek Narciarski poinformował o zakażeniu koronawirusem 27-letniego zawodnika kadry Biało-Czerwonych, Klemensa Murański i to praktycznie odizolowało go od drużyny i wykluczyło nie tylko z rywalizacji w sobotę, ale też i w niedzielę. Co dalej z Klemensem w kadrze…czas pokaże. Wszystko zależy od testów i badań.

Niżny Tagił. Nieudana inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Przedziwny sobotni konkurs i bardzo loteryjne warunki do skakania

Mieliśmy nadzieję, że będzie to udany konkurs inaugurujący nowy sezon skoków narciarskich. Sam Adam Małysz, dyrektor sportowy drużyny zapewniał, że Polacy są dobrze przygotowani do zawodów w Niżnym Tagile i jest spokojny o wynik. Niestety nie możemy Wam pokazać wpisu, bo został przez Adama lub osoby prowadzące jego kanały społecznościowe usunięty. No nic. Adam Małysz nie będzie skakał już na skoczni i też nie może odpowiadać za formę skoczków, dorosłych mężczyzn, którzy mają wypracowaną formę po przygotowaniach. Liczymy, że się ona pokaże w Kuusamo.

Do pierwszego konkursu 43. sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich awansowało pięciu polskich skoczków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Piotr Żyła. Po kwalifikacjach, gdzie Stoch skoczył 135 metrów i je wygrał moglibyśmy pewnie obstawiać, że i w konkursie spokojnie się na podium znajdzie. Tak się jednak nie stało.

W pierwszej serii inaugurującego sezon konkursu Polakom nie szło i właściwie najlepiej zaprezentował się Dawid Kubacki plasując się w pierwszej odsłonie w Niżnym Tagile na 8 pozycji. Kamil Stoch skoczył daleko poniżej oczekiwań plasując się na 20 miejscu i to właściwie byłoby na tyle jeśli mówimy o 30 zawodników, która awansowała do serii finałowej. Piotr Żyła zakończył zmagania już w pierwszej serii ostatecznie plasując się na 32. miejscu w całym konkursie.

W drugiej serii bardzo dobry skok Kamila Stocha i późniejsze bardzo loteryjne warunki do skakania spowodowały jego awans o 15. miejsc w serii finałowej i skończył konkurs na 5. miejscu. Dawid Kubacki tym razem już nie oddał równego skoku, poleciał poniżej oczekiwań i z 8 lokaty spadł na 13. miejsce w konkursie.

Sobota, 20 listopada, inauguracyjny konkurs indywidualny w Niżnym Tagile. Wyniki po dwóch seriach:

  1. Karl Geiger

2. Ryoyu Kobayashi

3. Halvor Egner Granerud

5. Kamil Stoch

13. Dawid Kubacki

32. Piotr Żyła

45. Andrzej Stękała

48. Jakub Wolny

Skoki narciarskie. Sobota nas wystraszyła i z obawami czekaliśmy na to co przyniesie niedziela i drugi indywidualny konkurs rozgrywany w Niżnym Tagile.

W niedzielę najlepiej z Polaków spisał się Piotr Żyła, który był 16. Dzień wcześniej nie awansował do finałowej 30 i tym samym nie skakał w drugiej części sobotnich zawodów. Z polskich akcentów na koniec weekendu 30 pozycję zamykał po zawodach Andrzej Stękała, a wyniki niedzielne wyglądają następująco:

Niedziela, 21 listopada, konkurs indywidualny w Niżnym Tagile po dwóch seriach:

  1. Halvor Egner Granerud

2. Karl Geiger

3.Stefan Kraft

16. Piotr Żyła

30. Andrzej Stękała

33. Kamil Stoch

35. Dawid Kubacki

44. Jakub Wolny

Klasyfikacja generalna 2021/2022

Po dwóch konkursach indywidualnych Pucharu Świata spoglądamy na klasyfikację generalną i najlepszy z Polaków, Kamil Stoch zajmuje 12 lokatę z 45 punktami. Dawid Kubacki jest 20 [20 pkt], a Piotr Żyła zajmuje 23. miejsce [15 pkt]. Ostatnim zawodnikiem, któremu udało się na ten moment zdobyć punkty Pucharu Świata jest Andrzej Stękała, który trafił na 39. miejsce z 1pkt.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed