Jubileuszowy 30.Finał WOŚP już 30 stycznia. Ojj się będzie działo [Lista wydarzeń]

fot. Ireneusz Sobieszczuk, Jan Bogacz, archiwum WOŚP

30. Finał WOŚP już za niespełna dwa tygodnie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra na rzecz standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Z jednej strony pandemia wymusiła zmianę daty finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który przez wiele lat odbywał się w okolicach 10 stycznia, z drugiej przesunięcie finału dało nie tylko dodatkowy czas na zbieranie funduszy, ale też dodatkowy impuls, by osoby, które chcą pomagać jeszcze bardziej się do pomagania zmobilizowały i zjednoczyły.

Aktualnie na koncie 30. finału WOŚP, który przecież jeszcze nie wystartował znajduje się 13 milionów 425 tysiący 915 złotych.

Oprócz tradycyjnego zbierania do puszek, możecie wpłacać na e-skarbonki, czy licytować na aukcjach na stronie aukcje.wosp.org.pl. Aktualnie na licytacjach znajduje się blisko 150 tysięcy przedmiotów, a wśród najciekawszych akcji możecie zakupić samochód Śp.Jana Kobuszewskiego, dopieszczonego Harleya Davidsona, kultowy wrocławski tramwaj, wspólny trening i rakietę od Igi Świątek czy prawdziwy rarytas, mikrofon na którym nagrywał Tomasz Knapik. Jest też bojka ratunkowa od samego Davida Hasselhoffa.

Do wylicytowania są też inne samochody, motocykle, dzieła sztuki, wycieczki ze znanymi ludźmi czy ekstremalne przeżycia jak loty samolotami, balonami…

Jubileuszowy 30.Finał WOŚP już 30 stycznia. Ojj się będzie działo

To już szesnasty Finał WOŚP, któremu towarzyszy Bieg „Policz się z cukrzycą”. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na powszechność schorzenia, jakim jest cukrzyca i zebranie środków, na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych. Zarejestrowanych zostało już 7280 uczestników biegu, a zapisywać można się do samego dnia Finału, czyli 30 stycznia.

Orkiestra od kilkunastu lat przekonuje, że w zdrowym ciele – zdrowy duch i przy okazji Finału zaprasza do udziału w sportowej akcji, której celem jest wsparcie ciężarnych lub planujących ciążę diabetyczek. Chętni do udziału w akcji, do wyboru mają bieg główny ulicami Warszawy, który odbędzie się 29 stycznia w południe, lub tzw. bieg wirtualny, w przypadku którego to uczestnik wskazuje miejsce i datę (pomiędzy 24 a 30 stycznia) realizacji 5-kilometrowego dystansu. Dodatkowo uczestnicy mogą wybrać formę aktywności, bo choć „Policz się z cukrzycą” to z założenia bieg, to dystans pokonać można na różne sposoby, np. spacerując.

Zapisy na 16. Bieg „Policz się z cukrzycą” rozpoczęły się 14 listopada, w Światowym Dniu Walki z Cukrzycą. Na bieg warszawski pakiety można nabywać do 29 stycznia lub wyczerpania miejsc (5000 osób), na bieg wirtualny – do 30 stycznia włącznie.

Do tej pory dzięki biegom „Policz się z cukrzycą” zakupiliśmy 195 pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Dzięki naszemu Programowi Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą urodziło się już 2 275 zdrowych dzieci. To oznacza, że każda osoba, która bierze udział w naszym biegu – Wirtualnym lub w Warszawie – nie tylko spędza miło i kolorowo czas, ale także dba o swoje zdrowie i zdrowie tych, którzy dopiero przychodzą na świat. Czy może być coś wspanialszego – podsumowuje Jurek Owsiak.

30. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Celem zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

W akcję angażuje się ponad 1600 Sztabów, w tym blisko 100 Sztabów zagranicznych w 29 krajach. Cel Finału wspierać można m.in. dorzucając się do puszek wolontariuszy lub Sztabowych Puszek Stacjonarnych bądź wykorzystując rozmaite formy wpłat w kanałach elektronicznych.
Kweście towarzyszy 16. Bieg „Policz się z cukrzycą”.

W Warszawie centrum wydarzeń stanowiło będzie studio telewizyjne oraz scena koncertowa w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki. W planie są koncerty m.in. zespołów Dżem, happysad, IRA, Kwiat Jabłoni, De Mono, LemON, Sorry Boys oraz Piotra Bukartyka.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na stories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed