Pjus nie żyje. Raper z 2cztery7 miał 39 lat [Wspomnienie]

Odszedł od nas Karol Jerzy Nowakowski, znany jako Pjus. Raper występował z 2cztery7, Numerem Razem, Ten Typ Mesem, Molestą Ewenement, Eldo czy Pezetem. Miał 39 lat. Pożegnanie z synem musi boleć. Zobaczcie jak pożegnał go tata:

Pjus nie żyje. Raper z 2cztery7 miał 39 lat [Wspomnienie]

Od 1991 roku związany ze stolicą Polski w której mieszkał. Raper, felietonista i copywriter. W 2002 roku wraz z Piotrem Szmidtem i Łukaszem Stasiakiem stworzył zespół 2cztery7. Siedem lat później ukazał się pierwszy album solowy rapera zatytułowany „Life After Deaf”. Wystąpił gościnnie na jedenastu albumach znanych raperów.

W 2004 roku zdiagnozowano u niego bardzo rzadką chorobę – neurofibromatozę typu 2. W nerwach słuchowych rapera zaszły zmiany nowotworowe. Dzięki zbiórce charytatywnej wspartej przy inicjatywie środowiska muzycznego uzbierano środki na kilka operacji obejmujących usunięcie guzów nerwów słuchowych oraz guza kręgosłupa. Raper po operacjach utracił całkowicie zmysł słuchu, który został przywrócony w 80 procentach dzięki wszczepionym dwóm implantom pniowym i od tamtego momentu miał możliwość słyszenia cyfrowego.

Po zakończeniu tamtej fazy leczenia wydał album „Life After Deaf”. Wspierał Powstańców Warszawskich, ale też nie był obojętny mu los głuchoniemych. Nagrał utwór „Głośniej od bomb” poświęcony Plutonowi Głuchoniemych walczącemu w Powstaniu Warszawskim. Utworzony w Instytucie Głuchoniemych i Ociemniałych oddział liczył około 30 żołnierzy.

Pojawiło się tej sporo informacji nieprawdziwych o przyczynach śmierci. Łukasz Stasiak z wytwórni Alkopoligamia napisał, że „Karol zmarł w trakcie długiej operacji, powodem było zatrzymanie akcji serca”.

Pjus nie żyje. Rapera żegnają najwięksi sceny.

Instagram: PejaSlumsAttack

Do zobaczenia po drugiej stronie kochany. RIP PJUS!” – napisał Pezet.

Dziś się za Ciebie pomodlę mordko a Twoje ostatnie słowa zapamiętam na zawsze” – pisał Peja.

ZAWSZE BĘDĘ PAMIĘTAŁ TWOJĄ SIŁĘ I DETERMINACJĘ. ŻEGNAJ BRACHU – zapewnił Włodi.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed