1MILA w Warszawie. Wyjątkowa lekkoatletyczna impreza wraca 3 czerwca. Ruszyła sprzedaż ostatnich pakietów startowych

(c) Wszelkie prawa zastrzezone, www.sportografia.pl; www.1mila.pl

3 czerwca na stadionie AWF Warszawa rusza mityng 1MILA Warszawa. Lekkoatletyczna bieżnia, doping kibiców, komentarz na żywo i pięć konkurencji biegowych do wyboru. Do tego masa bezpłatnych sportowych atrakcji dla rodzin, strefa relaksu i możliwość spotkania gwiazd sportu! Wybierz dystans dla siebie i poczuj magię biegania na stadionie. Zapisy trwają tylko do 30 maja!

W pierwszą sobotę czerwca stadion Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego na warszawskich Bielanach wypełni się amatorami biegania w każdym wieku. W tym roku na mityngu „1MILA – mityng lekki i atletyczny” będzie można wystartować w aż pięciu konkurencjach. Poza biegiem głównym na 1 Milę (1609m – w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę), rywalizować będzie można również drużynowo w Sztafetach 4x400m, Sztafetach Rodzinnych oraz w Lekkiej Piątce, czyli wyjątkowym biegu na 5km, poprowadzonym częściowo po stadionie, a częściowo po pięknej, zielonej pętli wokół kampusu AWF, skrajem Lasu Bielańskiego. Najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m).

1MILA – mityng dla całej rodziny

– Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Biura Sportu Miasta st. Warszawy i naszych Partnerów, możemy z roku na rok rozwijać nasz mityng – mówi Ada Smokowska, Dyrektorka 1MILI.
– W tym sezonie przygotowujemy dla uczestników wiele nowości: nową, jeszcze szybszą trasę Lekkiej Piątki (5km), nową konkurencję: Sztafety Rodzinne, miasteczko aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, spotkania z naszymi Ambasadorami, strefę rozgrzewki Under Armour i strefę relaksu po biegu, z sesjami rozciągania dla zawodników. Zamierzamy pobić wszelkie dotychczasowe rekordy! Spodziewamy się ponad 2500 uczestników i ponad dwa razy tyle kibiców – szacuje Smokowska.

Pobiegnij z Marcinem Lewandowskim i innymi gwiazdami!

(c) Wszelkie prawa zastrzezone, www.sportografia.pl; www.1mila.pl

– Po zakończeniu mojej zawodniczej kariery, z jeszcze większą uwagą śledzę amatorskie bieganie. Jestem pod ogromnym wrażeniem rozwoju mityngu 1MILI, który z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników oraz kibiców. Cieszę się, że Polacy pokochali bieganie na stadionie. Nie ma imprezy, która lepiej niż 1MILA oddaje magię biegania na bieżni! – mówi Marcin Lewandowski, najbardziej utytułowany polski średniodystansowiec, rekordzista Polski na 1 milę i ambasador 1MILI. Lewandowski będzie obecny przez cały czas trwania mityngu. Będzie można się z nim spotkać, porozmawiać, wziąć autograf, a nawet… razem pobiec! Marcin zapowiedział, że pobiegnie dystans 1609m wraz z amatorami!

Na starcie 1MILI co roku melduje się też wielu dziennikarzy, były i obecnych sportowców i osób z showbiznesu. W ubiegłych latach pobiegali m.in. muzycy Quebo i  Taco, Joanna Jędrzejczyk, olimpijczycy Paweł Korzeniowski, Joanna Jóźwik, Sofia Ennaoui, Agnieszka Kobus-Zawojska, Maciek Kurzajewski, Kuba Wawrzyniak i wielu innych. W tym roku seria VIP wystartuje o godz. 15:00.

Każdy może pomóc i każdy może wygrać!

(c) Wszelkie prawa zastrzezone, www.sportografia.pl; www.1mila.pl

Uczestnicy mityngu wspierają charytatywnie Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch. W zeszłym roku udało zebrać się na ten cel ponad 21 tys. zł! Stypendyści Programu, wschodzące gwiazdy polskiej lekkoatletyki, będą obecni na imprezie. Będzie można spotkać się z nimi, porozmawiać, zobaczyć ich trofea i dowiedzieć, jak stypendia zmieniły ich życia.

W ramach mityngu odbędzie się także otwarty, całodzienny piknik sportowy dla biegaczy i kibiców
z bezpłatnymi atrakcjami, m.in. strefą aktywności dla dzieci, testami sprzętu marki sportowej, pyszną strefą gastro oraz strefą relaksu z leżakami i foodtruckami.

Zapisy na wydarzenie tutaj

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na stories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed