Windsurfing na Stadionie Narodowym

To nie jest żart ! Stadion Narodowy wreszcie po części stał się basenem Najlepsi windsurferzy Świata, plejada polskich zawodników i uważajcie: 3 miliony litrów wody.

Z perspektywy wydarzeń odbywających się na Stadionie Narodowym w Warszawie – te zawody sportowe niewątpliwie chcemy obejrzeć i pokazać. Czas odliczyć godziny do rozpoczęcia rywalizacji podczas Halowego Pucharu Świata PWA w Windsurfingu !

Zawody, które będziemy mogli podziwiać w stolicy Polski są częścią prestiżowego cyklu PWA World Tour. Na co dzień stanowi generalnie miejscu biznesu. Dziesiątki konferencji i szkoleń to chleb powszedni dla Stadionu Narodowego. Tym razem po meczach piłkarskich, hali lekkoatletycznej czy arenie do siatkówki czas by zmienił swoje oblicze i po części zamienił się w Basen.

90m długości i 33 m szerokości

tyle ma obiekt zbudowany do startów zawodników. Wiatr wytworzą 34 wiatraki ustawione wzdłuż basenu i może powiać do 70km/h ! Około 70 nazwisk na liście startowej zawodów. A będą między innymi aktualni mistrzowie świata: Antoine Albau i Kiri Thode.

Gwiazdą której nie trzeba specjalnie zapowiadać jest Steve Allen – człowiek, który dziewięciokrotnie zdobywał tytuł najlepszego windsurfera na globie ! Polskę reprezentować będzie 8 zawodników. I nie ukrywamy, że serce mocniej zabije, gdy zobaczymy Justynę Śniady i Zofię Klepacką. Wśród Panów bój stoczą : Maciej Rutkowski, Przemysław Miarczyński, Piotr Myszka, Jakub Kawalkowski, Jakub Kosmowski i Robert Bałdyga. Twarzą zawodów jest Zofia Klepacka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

 

Harmonogram Imprezy:

5- 7 września – Stadion Narodowy

Piątek 05.09.2014 Godz 19. – rozpoczęcie treningów i kwalifikacji

Sobota 06.09.2014 Godz 19. – 6 finałów kobiet i mężczyzn w trzech konkurencjach: *wave&jump *freestyle *slalom

Niedziela 07.09.2014 Godz 13.50 – Rozpoczęcie festiwalu sportów wodnych Pierwsze tego typu zawody wakeboardingowe w Europie i walka o zaszczytny Laur „Króla Stadionu”

 

Materiały Prasowe

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed