Idiotka w Nowym Jorku Hanny Bakuły

Please Add Photos
to your Gallery

W warszawskim Regent Hotelu odbyła się długo wyczekiwana premiera kolejnej już książki Hanny Bakuły o wdzięcznym tytule „Idiotka. Miłość w Nowym Jorku”.

Manhattan lat osiemdziesiątych, przygody, bankiety, artyści, nowe trendy w popkulturze- a w  centrum tego świata młoda malarka z irokezem na głowie, w przebraniu punka.

Na pokładzie samolotu do Nowego Jorku trzydziestoletnia Molly spotyka tajemniczą pięćdziesięciolatkę. Spirala czasu splata losy dwóch kobiet w przedziwny sposób. Starsza wie o przygodach Molly w Nowym Jorku. Bo tak naprawdę Molly to ona sama 20lat wcześniej. Jest tytułową „idiotką”, któa nie zna życia.  Z 5tysiącami dolarów w staniku i głową pełną marzeń. Nie ułoży jej się nic tak jak zaplanowała wylatując za Ocean. Przyjaciel Lolo nie odbierze jej z lotniska, nowojorskie lokum okaże się slumsami, a przyjaciółka oskubie ją z pieniędzy. Pojawi się za to karateka o imponującej muskulaturze- wielka miłość i chyba jeszcze większa klęska.

Ciekawa opowieść o młodości  i namiętności w Nowym Jorku z Manhattanem w tle. 30lat temu do Stanów wyjeżdżali i podróżowali artyści i inteligenci z całego świata, również Polacy, a wśród nich młoda i obiecująca malarka. Dziś z nostalgią, dozą pokory wobec tamtych czasów, ale i z charakterystycznym dla siebie dystansem i rozbawieniem, autoironią komentuje tamten okres i wraca do wspomnień.

Jechali coraz bardziej obskurnymi uliczkami, które wyglądały jak z horroru o Nebrasce. Sterty śmieci, rozprute foliowe worki i dziwnie kontrastujące z nimi bardzo porządne, czerwone hydranty. Murzyn jechał jak po swoje. Ona z kolei była pewna, że nastąpiła jakaś pomyłka, bo co jak co, ale na tej ulicy z  pewnością nie było ani jednego mieszkalnego domu. Same garaże pomalowane sprejami bez ładu i składu. Okazało się, że są na miejscu, czyli pod zamkniętym na metalową żaluzję garażem na puściutkiej ulicy. Zgadzał się numer jeden i drugi, zgadzało osiemdziesiąt dolarów na liczniku.

„Idiotka. Miłość w Nowym Jorku” Hanna Bakuła

 

 

[divider]Lubię Wiedzieć[/divider]

Dane Wydawnicze:

Autor: Hanna Bakuła, tytuł: „Idiotka. Miłość w Nowym Jorku”

Wydawnictwo Burda Książki

Liczba stron: 256

Cena: 39,90zł

Data Premiery: 22 X 2014 r

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed