Mazury Air Show 2015 [PROGRAM]

Przez ostatnie 16 lat Air Show gościło 1106 statków powietrznych, które wykonały ponad 4000 operacji lotniskowych. Przeleciały dystans 27 tys km tym samym dostarczając nie lada wrażeń dla ponad 600 tys. widzów.

55533954c8ad6_o,size,933x0,q,70,h,c89bee

W tym roku podczas Mazury Air Show będzie można podziwiać akrobacje lotnicze z wielu wygodnych miejsc: z plaży, koca, molo, łódki, kajaka, łodzi czy statku.

A to wszystko w rejonie miasta Giżycka i jeziora Niegocic w dniach 1-2 sierpnia 2015.

W tym roku swoją obecność zapowiedzieli znani na całym świecie piloci akrobacyjni: Uwe Zimmermann, Radka Machova w nowej formacji Pterodactyl Flight była liderka zespołu akrobacyjnego The Flying Bulls w rekonstrukcji walki w powietrzu (na replikach dwóch samolotów Sopwith 1½ Strutter oraz Fokker E-III ). Naszym gościem w pierwszy sierpniowy weekend będzie również wspaniały pilot akrobacyjny Marek Choim – uczestnik Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej, który wykona dla naszych widzów program specjalny. Pojawią się przedstawiciele Sił Powietrznych, którzy zaprezentują swoich najlepszych pilotów i maszyny. Zawita samolot transportowy C130 Hercules oraz Su- 22 w przelocie nad jeziorem Niegocin w Giżycku. Będzie możliwość obejrzenia dwóch śmigłowców PZL SW-4 „Puszczyk” polskiej produkcji, które zaprezentują się nad jeziorem Niegocin oraz na wystawie statycznej na lotnisku Wilamowo. Podczas Mazury AirShow 2015 nie może zabraknąć wodnosamolotów. Mazurskie jeziora to znakomite miejsce do zaprezentowania umiejętności tych maszyn w tym roku zaprezentuje się m.in. Piper PA-18, którego właścicielem jest przesympatyczna para z Niemiec oraz nietypowywodnosamolot United Consultants / STOL UC-1 „Twin Bee” taki sam jaki „zagrał” w filmie „Człowiek ze złotym pistoletem” z Rogerem Moore w roli głównej. Na zaproszenie organizatorów na Mazurach w pierwszy sierpniowy weekend pojawi się również Formacja 3AT3 z Aeroklubu Warszawskiego.

Widowiskowe pokazy lotnicze nad jeziorem Niegocin w Giżycku! To jedyne tego rodzaju pokazy w Europie!

5553395853e4a_o,size,933x0,q,70,h,1ab818

Największe cywilne pokazy lotnicze w Polsce, realizowane w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Akrobacje indywidualne i zespołowe, przeloty nowoczesnych maszyn nowoczesnych maszyn transportowych i wielozadaniowych oraz samolotów zabytkowych, na których latali piloci podczas I i II wojny światowej. Wielką atrakcją są wodowania i starty wodnopłatów. Przez dwa dni tak dużych i jedynych tego tego typu pokazów oglądanie jest bezpłatne dla kilkudziesięciu tysięcy widzów zgromadzonych na plaży miejskiej w Giżycku, falochronie portu, brzegach wokół jeziora Niegocin, statkach i jachtach.

Poznajcie ekipy biorące udział w Mazury Air Show 2015!

Skoki spadochronowe są ich największą pasją, której oddają się od dawna. Każdy z nich ma duże doświadczenie w skokach spadochronowych. Umiejętności indywidualne postanowili wykorzystać z zespole. Kilka lat temu zaczęli specjalizować się w tzw. 'kanapach’ czyli lataniu i akrobacji na otwartych czaszach spadochronów. Konkurencji trudnej – wymagającej zespołowej precyzji i wyobraźni – ale bardzo efektownej dla publiczności obserwującej to z ziemi.

Jako grupa pokazowa zadebiutowali niedawno w 2012 roku. Pokazali perfekcyjne figury i precyzję grupowego lotu na otwartych czaszach. Flagi, długie efektowne szarfy oraz dymy wzmocniły emocje tego występu. Podczas bardzo intensywnych treningów doskonalą swoje umiejętności i wzbogacają program o nowe elementy. Do swojego programu wprowadzili skoki nocne z bardzo efektownymi elementami świetlnymi.

W spadochroniarstwie pogoda ma szczególne znaczenie i dlatego grupa Sky Magic ma różne warianty pokazu zawsze uwzględniające warunki pogody i terenu. Zawsze efektownie, ale przede wszystkim bezpiecznie – to jest ich przesłanie.

Sky-Magic-2

Do podstawowego składu grupy , który stanowią Janusz „DRUCIARZ” Białowąs, Grzegorz „SUJEK” Sujkowski, Sebastian „SZCZENA” Ryżko dołączył Piotr „ŚWIERSZCZU” Świeboda. W pokazach bardzo często bierze udział zaprzyjaźniony z nimi bardzo doświadczony skoczek Jacek „CZADZIK” Gawryszewski z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

W ubiegłym roku wystąpili pierwszy raz na Mazury Air Show. Od razu zapowiedzieli, że chcieliby tu wrócić, ze względu na fantastyczną atmosferę tej imprezy. I wracają.

HARMONOGRAM ZAWODÓW!

Lotnisko Kętrzyn-Wilamowo – wystawa statyczna, miejsce przygotowań, startów i lądowań naszych wspaniałych gości  oraz będzie możliwość poznania pilotów z bliska.

Giżycko  – plaża miejska, giżyckie molo, na jachtach, statkach i brzegach jeziora Niegocin relaksując się będzie można podziwiać kunszt pilotów  samolotów uczestniczących w pokazach lotniczych jak i wodnosamolotów lądujących  na tafli jeziora. Wszystko to okraszone wspaniałą komentatorską narracją wspaniałego dziennikarza ale i pilotaTadeusza Sznuka (obecnie prowadzący programu „Jeden z dziesięciu”).

SOBOTA 1.08.2015

11.20-11.40 Ceremonia oficjalnego otwarcia Mazury AirShow 2015  (Amfiteatr w Giżycku na plaży miejskiej)
12.00 -14.00 pierwszy blok pokazów
16.00-18.00 drugi blok pokazów
NIEDZIELA 2.08.2015
11.00-14.00 finałowy blok pokazów lotniczych
14.30-15.00 uroczyste zakończenie Mazury AirShow 2015 (Amfiteatr Giżycko)

Zapraszamy!!!

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed