Pekin 2015: Usain Bolt i polska niedziela podczas MŚ

Działo się podczas MŚ 2015 w Pekinie!

2012-UsainBolt

Usain Bolt sięgnął po złoty medal w biegu na 100 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie. Jamajczyk z wynikiem 9,79 okazał się minimalnie lepszy od swojego wielkiego rywala, Justina Gatlina. Choć tym razem większość stawiała na Amerykanina, Bolt znów był najlepszy.

A Polacy?

Paweł Fajdek sięgnął po złoty, a Wojciech Nowicki po brązowy medal mistrzostw świata. Cieszą także wyniki Patryka Dobka, Adama Kszczota czy Angeliki Cichockiej.

Były mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski skomentował sukces Pawła Fajdka, który w Pekinie obronił złoty medal mistrzostw świata w rzucie młotem. Przyznał jednak, że poziom konkursu stał na słabym poziomie.

Paweł zdobył drugi złoty medal mistrzostw świata i trzeba się z tego cieszyć. Niewielu zawodnikom udaje się obronić tytuł. Paweł nie do końca stanął na wysokości zadania, patrząc na jego wyniki. Gdyby dzisiaj osiągnął taki wynik jak niedawno temu w Szczecinie, byłby to teatr jednego aktora. Gdyby wynikiem 83,93 otworzył konkurs, to nie byłoby sensu go dalej oglądać – powiedział Polskiej Agencji Prasowej Ziółkowski.

1ce51c98-883a-4110-9c3c-9591fae4b800

Ziółkowski pierwszy raz od 2003 roku z powodu kontuzji  nie uczestniczył w MŚ. Nie ukrywa, że  odczuwa spory niedosyt w swoich startach

 Styczeń i luty miałem dość obiecujący, ale potem zdrowie się zbuntowało. Na pewno jest spory żal, tym bardziej że w zeszłym roku na mistrzostwach Europy rzuciłem 78,41 m, co dało mi piątą lokatę. A takim samym wynikiem dziś byłbym o miejsce wyżej. Jak patrzę na rozwój tej konkurencji, to jest mi smutno, bo wyniki są coraz słabsze. Boję się, że niedługo nie będzie chętnych do jej uprawiania – podsumował młociarz AZS Poznań.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed