81. Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2015[Zagłosuj]

Piękny czas dla polskiego sportu! Za nieco ponad miesiąc na uroczystej gali poznamy 10 najlepszych sportowców Polski 2015 roku.

27d4900ae4e883b070addf2bd08896e6

Poznajcie nominowanych w 81 Plebiscycie!

1. Bartłomiej Bonk(podnoszenie ciężarów) 2. Paweł Fajdek(lekkoatletyka)  3. Andrzej Fonfara(boks)  4. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Mada(wioślarstwo)  5. Krzysztof Głowacki(boks)  6. Joanna Jędrzejczyk(MMA)  7. Michał Jurecki(piłka ręczna)  8. Radosław Kawęcki(pływanie)  9. Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec(biegi narciarskie)  10. Adam Kszczot(lekkoatletyka)  11.Michał Kubiak (siatkówka)  12. Robert Lewandowski(pika nożna)  13. Rafał Majka(kolarstwo)  14.Piotr Małachowski(lekkoatletyka)  15. Weronika Nowakowska(biathlon)  16.Agnieszka Radwańska(tenis)  17. Rafał Sonik(rajdy terenowe)  18. Kamil Stoch(skoki narciarskie)  19. Marta Walczykiewicz(kajakarstwo)  20. Anita Włodarczyk(lekkoaltetyka)

Jak zagłosować na swojego kandydata dowiecie się tutaj

09 stycznia 2016 roku to nie tylko Bal Mistrzów Sportu to również wyjątkowa inicjatywa aukcji charytatywnej- Podaruj koszulkę z Podpisami Mistrzów!

Bal

O tym, że warto pomagać nie trzeba nikomu mówić! Mówi się często „Karma Wraca”, a dobro powraca ze zdwojoną siłą i dzięki takiemu podejściu udaje się od dwóch lat zorganizować wyjątkową aukcję. Nie ma piękniejszego czasu w ciągu całego roku. Spotkanie się całej rodziny sportowej na Balu Sportowca Roku wyzwala niezwykłe emocje, które towarzyszą nam jeszcze po wydarzeniu przez długi czas. Korzystając z możliwości spotkania tylu wyśmienitych osobowości, gwiazd polskiego sportu postanowiliśmy wykorzystać tą okazję i odpalić projekt: „Podaruj koszulkę z Podpisami Mistrzów”. Przez całą noc podczas Balu na nowej, białej sportowej koszulce zbieramy autografy mistrzów olimpijskich, trenerów, komentatorów, dziennikarzy sportowych i osób zasłużonych dla polskiego sportu. W zeszłym roku skończyliśmy zbieranie o godz 3:14! Tego samego dnia wieczorem korzystamy z zaproszenie Jurka Owsiaka i w TVP 2 na żywo między godz 22-23 wręczamy mu koszulkę, która przez kolejne dwa tygodnie jest licytowana.

Bal 2

Zobaczcie co udało nam się zrobić przy ubiegłorocznej akcji NO I CO WAŻNE za ile została wylicytowana koszulka:

http://zyjesz.pl/2015/01/aukcja_wosp_od_naszej_redakcji/

http://aukcje.wosp.org.pl/koszulka-z-podpisami-mistrzow

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy podczas 24 edycji!

hNfMlGwt

[divider]Warto Wiedzieć[/divider]
Trwają zapisy na jubileuszowy 10. Bieg „Policz się z Cukrzycą”
Ponad 2000 osób zarejestrowało się do jubileuszowego 10. Biegu „Policz się z Cukrzycą”, który odbędzie się 10 stycznia 2016 roku w Warszawie w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ideą biegu jest solidarność z diabetykami, a także promowanie aktywności fizycznej jako sposobu zapobiegania rozwoju cukrzycy. Z roku na rok liczba osób pokazujących swoje wsparcie ludziom chorym na cukrzycę poprzez udział w Biegu „Policz się z cukrzycą” zwiększa się. Oprócz stolicy biegi organizowane są również w wielu miastach w całej Polsce, a udział w nich może wziąć każdy, bez względu na kondycję, czy wiek. Od trzech lat głównym sponsorem biegu jest firma Eden Springs, która również aktywnie włącza się w walkę z cukrzycą.

Opłata startowa w formie „cegiełki” wynosi minimum 25 zł, a wszystkie środki zebrane z wpłat zostaną przeznaczone na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych wspierając tym samym Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą.

W ramach zakupu „cegiełki”, każdy uczestnik biegu otrzyma:

  • pamiątkową koszulkę Biegu „Policz się z cukrzycą”
  • okolicznościowy medal wręczony na mecie biegu
  • upominki od sponsorów
  • numer startowy
Bieg odbędzie się 10 stycznia 2016 roku, podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Start planowany jest na godzinę 13.30 z Placu Defilad w Warszawie. Trasa o długości ok. 5000 metrów. Limit wynosi 5000 osób. Rejestracja na bieg odbywa się za pośrednictwem strony www.bieg.wosp.org.plW 2014 roku z cegiełek uzbierana została kwota 100 000 zł, dzięki której zakupiono 10 pomp insulinowych, które trafiły do ośrodków w: Poznaniu (3 szt. do Ginekologiczno-Położnicznego Szpitala Klinicznego UM), Wrocławiu (3 szt. do Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego Opieki Zdrowotnej) i Żorach (4 szt. NZOZ MED-ART Poradnie Specjalistyczne Sp. z o.o).

W 2015 roku zebrana kwota była bardzo zbliżona, a 10 kolejnych pomp insulinowych trafiło do ośrodków w: Poznaniu (3 szt. do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM), Wrocławiu (3 szt. do Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej) i
Żorach (4 szt. do NZOZ MED-ART Poradnie Specjalistyczne Sp. z o.o.).

W ww. ośrodkach kobiety ciężarne lub będące w okresie przygotowań do ciąży mogą nieodpłatnie wypożyczyć pompę insulinową.

Bieg „Policz się z cukrzycą” organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i agencję Sport Evolution.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed