Damska Strefa Treningu: Under Armour Speedform Gemini[TEST]

belkaa

PREMIERA NOWEGO PANELU TEMATYCZNEGO DLA KOBIET

Oddajemy do waszej dyspozycji „Damską Strefę Treningu”. Znajdziecie w niej wszystko to co dotyczy waszych aktywności. Oprócz testów sprzętu sportowego znajdą się w niej poradniki, kalendarium biegowe, fotoreportaże z ważnych konferencji, wydarzeń sportowych dotyczących kobiety aktywnej. Nie zabraknie naszych patronatów i podpisów pod ważnymi projektami społecznymi dbającymi o kobiety w każdym wieku. Będziemy wszędzie tam, gdzie konotacje słów: Zdrowie, aktywność, piękno, życie, pomoc, bezpieczeństwo, bieganie, sport, trening, rozgrzewka, fitness, najlepsza forma -mówią do kobiety Żyjesz.pl!

Zaczynamy od testów obuwia

20160122_160350

Under Armour Speedform Gemini- Opinia testerki

Zakochana od pierwszego wejrzenia. Tak pięknych butów do biegania chyba jeszcze nie miałam. Wyraziste, obłędna stylistyka . Tylko co znaczy piękno w zderzeniu z testami obuwia? Bardzo szybko 'nowe’ zamienia się w używane. Czas wyruszyć na trasę i je dobrze przetestować na bardzo zmiennych warunkach pogodowych. Mogę tylko dodać, że miałam dość czasu by się obuwiu przyjrzeć. Po dwóch dniach od otrzymania obuwia i pierwszym zderzeniu na siłowni z modelem Speedform Gemini musiałam bardziej precyzyjne pomiary i opinie odłożyć na kilka tygodni. Na jednym z treningów grupy Crossfitowców niefortunnie spadłam przekrzywiając nogę. Okazało się, że kostkę skręciłam i potrzebne będzie dobrych kilka tygodni na powrót do podstawowych treningów. Wróciłam do względnej formy i zakładając treningówki ruszyłam na luźne 6km …do lasu. Od działu sportowego Żyjesz.pl do testu otrzymałam model o rozmiarze 40[25.5cm] Model nie za lekki[240g] Pierwsze wrażenie po odbytym treningu było bardzo dobre. Wszystkie najważniejsze parametry dzięki zastosowanym technologiom zdecydowanie niosą ten model na wyżyny obuwia treningowego. Nie są to najłatwiejsze testy dla mnie, gdyż wielu rzeczy a może bardziej czynników się obawiałam, podejmując chociażby decyzję o głównych testach zimową porą na świeżym, śnieżnym puchu.

Lepszej decyzji podjąć nie mogłam!

20160122_160327

Nie ma wielu par obuwia damskiego, które zachowuje tak mocną przyczepność na mokrej nawierzchni[momentami lekko śliskiej]. Na treningu funkcjonalnym, siłowni zachowują się bardzo pewnie. Możemy naprawdę odetchnąć z ulgą jeśli mowa o przyczepności. Na wszelkich możliwych podłożach[kostka, asfalt, panele podłogowe, gres, trawniki, piasek, bieżnia]. Jak będzie zaś z oceną, gdy mowa o ilości przebytego dystansu w tym obuwiu? I tutaj miałam kłopot z oceną. Łączna ilość kilometrów podczas testów wyniosła ok 62km. Siłownia, bieżnia, treningi na świeżym powietrzu na różnych nawierzchniach. Wydaje mi się, że model Speedform Gemini od Under Armour to treningówki do 15 kilometrów. Nadają się również na rozbieganie. Pomyślmy sobie tak. Czekam w szatni. Za godzinę biegnę maraton. Ktoś mi ukradł moje sprawdzone obuwie. Nie mam wyboru! Proszę znajomą, która ma taki sam rozmiar obuwia, a wcześniej biegła na 10km, by mi pożyczyła i tak na dobrą sprawę wybieram się w nieznane. I jestem szczęśliwa, bo są to naprawdę bardzo wygodne buty. Wykonany z termoplastycznego poliuretanu przedni ochraniacz palców bardzo przydatny podczas długich biegów zdecydowanie jest 'zbawieniem’ przy biegach długodystansowych.

20160122_160419

Trochę o amortyzacji w butach do biegania!

O amortyzacji ogólnikiem mówi się tak:

Im lepsza technika, silniejsze mięśnie i bieg na śródstopiu tym potrzeba mniejszej amortyzacji w bucie. Im technika gorsza np amatorów, laików biegania i większa tendencja do lądowania na pięcie, tym bardziej przyda Ci się większa amortyzacja w obuwiu do biegania

Dwa fakty z budowy modelu Speedform Gemini

  1. W pełni bezszwowa wkładka  4D Foam o grubości 6mm,  zespolona idealnie z butem zapewnia dopasowanie oraz odprowadzanie potu.
  2. Dwuwarstwowa na całej długości pianka Charged Cushioning daje wysoki poziom amortyzacji przy jednoczesnym dużym czuciu podłoża

Technologie zastosowane w Sporcie

20160122_160519

Uprawianie sportu może być też komfortowe i nieco przyjemniejsze. Ma o to zadbać odzież w której trenujemy. A coraz częściej spotykamy technologie, które pomagają nam swobodnie biec dalej w ekstremalnych warunkach atmosferycznych .

Coldgear to dwustronna tkanina pochłaniająca wilgoć i regulująca temperaturę ciała. Potrafi sprostać dotąd niemożliwemu: utrzymuje ciepłotę ciała przy maksymalnej redukcji wagi tkaniny. Technologia Coldgear idealnie sprawdza się w temperaturze poniżej 13 stopni Celsjusza.

Podsumowanie

Nie jest łatwo modelu UA Speedform Gemini przyporządkować w damskiej strefie treningu. Z wyglądu powiedziałabym, że do treningu, na siłownie, do luźnych km biegania. Jak trochę czasu je testowałam, stwierdziłam, że nadają się również do nieco dłuższych biegów np półmaratonu. Ja wstawiłabym ten model do szafki biegaczki opatrzonej napisem Premium, bo nie ma się co oszukiwać. Obuwie do 400zł, a momentami nawet powyżej 500[szukaj odpowiedniego sklepu] musi oddawać komfort i jakość. Tak też się ten model ma. Zaskakuje pozytywnie w wygodzie, jakości wykonania. Można by ponarzekać na sztywność przy zginaniu od pięty wzwyż, ale podsumowując to zdecydowanie dobry zakup i mocny strzał na mapie damskich butów do biegania.

Testerka

Ada Wilczyńska- entuzjastka życia aktywnego. Lubi brać od życia co najlepsze, dzielić się biegowymi emocjami, wyrzucać kalorie i czuć, że żyje. Do treningu zdecydowanie las. Im rzadziej po betonie i asfalcie tym zdrowsze moje stawy, kolana itp Za mną setki kilometrów, a przede mną tysiące i chyba tego nie czuje:)

Obserwuj Nas na Facebooku i Instagramie[Żyjesz.pl] oraz na Snapie: Zyjeszpl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed