5150 Warsaw Triathlon: Zawody triathlonowe zawitają do stolicy!

Warszawa przekonała się do organizacji zawodów triathlonowych? Zweryfikuje to pierwsza premierowa edycja w stolicy Polski!

5150 Warsaw Triathlon już 12 czerwca!

Zawody triathlonowe w ramach globalnego cyklu 5150TM Triathlon Series odbędą się w połowie czerwca i będzie to zdecydowanie dobra data bo również tego samego dnia piłkarska Reprezentacja Polski podczas Euro 2016 zmierzy się wieczorem w Nicei z Irlandią Północną, a powracając do samego startu w warszawskim biegu 5150 Warsaw Triathlon będzie drugą w Polsce imprezą na licencji World Triathlon Corporation.

Widzieliście już kalendarz biegowy 2016? Zapisz się i wystartuj!

Cieszymy się, że stolica Polski pojawia się na mapie miast, w których organizowane są międzynarodowe zawody triathlonowe. W zawodach World Triathlon Corporation bierze co roku udział ponad 300 tysięcy ludzi. Dla Warszawy to będzie ogromna promocja. Do stolicy przyjadą bowiem miłośnicy triathlonu z kilkudziesięciu krajów świata

Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution, organizator 5150TM Warsaw Triathlon.

Na jakim dystansie odbędą się zawody triathlonowe?

5150TM Triathlon Series to cykl zawodów triathlonowych na dystansie olimpijskim. Uczestnicy  5150TM Warsaw Triathlon będą musieli przepłynąć 1,5km, następnie przejechać 40km na rowerze, a na koniec przebiec 10 km. Na pokonanie całego dystansu 51,5km będą mieli maksymalnie 4 godziny.

Lokalizacja trasy

Pierwsza dyscyplina zostanie rozegrana nad Zalewem Zegrzyńskim. Stamtąd uczestnicy zawodów dojadą rowerami do centrum Warszawy.

5150 trasa rowerowa

Na Placu Teatralnym powstanie tzw. IRONMAN Village. Trasa biegowa  5150TM Warsaw będzie poprowadzona m.in. Krakowskim Przedmieściem i ulicą Karową.

5150 trasa biegowa

 Przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej będzie zlokalizowana również meta zawodów.

Uwaga!

Wszystkich którzy pytają o poruszanie się po miejscach warszawskiej trasy 5150 Warsaw Triathlon uspokajamy. Dla wszystkich startujących, rodzin, kibiców będą podstawiane autokary bądź busy i one zadbają o przewóz zawodników.

5150 organizacja mety

World Triathlon Corporation to organizator legendarnych zawodów IRONMAN. Od 2015 roku gospodarzem zawodów na licencji IRONMAN, jako jedyne miasto w Polsce jest Gdynia. Teraz do prestiżowego grona miast, w których odbywają się zawody spod znaku WTC dołącza Warszawa.

Co mówią o kalendarzu biegowym 2016 władze stolicy?

Warszawa to nowoczesne i dynamicznie rozwijające się miasto, a triathlon to sport XXI wieku. Kiedy padła propozycja byśmy gościli tak prestiżowe zawody o międzynarodowym zasięgu, nie mieliśmy wątpliwości, że to dobry pomysł. 5150TM Warsaw uzupełni portfolio strategicznych, plenerowych imprez sportowych w naszym mieście, do których zaliczamy między innymi Tour de Pologne, Memoriał Kamili Skolimowskiej czy Maraton Warszawski.

Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy

Pierwsza edycja 5150TM Warsaw Triathlon odbędzie się 12 czerwca 2016 roku.

5150Warsaw-3

Zapisy na stronie www.5150warsaw.com

Limit uczestników= 1500 osób. Opłata startowa wynosi 75-100 euro

Obserwuj nas na Instagramie i Facebooku Żyjesz.pl oraz na Snapchacie Zyjeszpl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed