Męska Strefa Treningu: Adidas Supernova Glide Boost 7 Climaheat[TEST]

Web Banner

PREMIERA NOWEGO PANELU TEMATYCZNEGO DLA MĘŻCZYZN

Oddajemy do waszej dyspozycji „Męską Strefę Treningu”. Znajdziecie w niej wszystko to co dotyczy waszych aktywności. Oprócz testów sprzętu sportowego znajdą się w niej poradniki, kalendarz biegowy, fotoreportaże z ważnych konferencji, wydarzeń sportowych dotyczących prawdziwego faceta. Nie zabraknie naszych patronatów i podpisów pod ważnymi projektami społecznymi dbającymi o mężczyzn w każdym wieku. Będziemy wszędzie tam, gdzie konotacje słów: Zdrowie, aktywność, przygoda, życie, pomoc, bezpieczeństwo, bieganie, sport, trening, rozgrzewka, crossfit, najlepsza forma -mówią do mężczyzny Żyjesz.pl!

Widzieliście już kalendarz biegowy 2016? Zapisz się i wystartuj!

4

Buty do biegania\ O produkcie

Czy na rynku obuwniczym dla biegaczy jesteśmy w stanie znaleźć obuwie do biegania zimą? Czy jest na rynku model, który jest przygotowany na ujemną temperaturę, zaspy śniegu, roztopienia? Szukałem długo i coś wartego waszego i mojego zainteresowania znalazłem.

Kożuszek w obuwiu do biegania? Żart! Niekoniecznie…

Adidas Supernova Glide Boost 7 Climaheat który miałem okazję przetestować[28,5cm] kilka dni temu to wzbogacony o system climaheat, unikalny system który zapewnia utrzymanie ciepła wewnątrz buta, oraz szybsze wysychanie materiału. Glide 7 z boostem zapewnia amortyzację oraz oddawanie energii podczas biegu. Model przeznaczony jest na utwardzone nawierzchnie. Czy rzeczywiście nadaje się na utwardzony teren? Zabrałem obuwie na trasę dla biegacza. Podobno mistrzowie świata wykluwają się na bieżni lekkoatletycznej, także zaczynamy. Ja zaś przekraczam bariery, a więc połączyłem bieżnię i nawierzchnię asfaltową  z zauważalnymi kałużami, bo przecież śniegu na tą chwilę to tylko szukać na stoku Białki Tatrzańskiej czy na Jaworzyny Krynickiej.

O Amortyzacji

1

W podeszwie zastosowano technologię  Torsion System. Według producenta system ten pozwala na niezależny ruch przedniej i tylnej części stopy.

Zwiększa stabilizację oraz pozwala na lepszą adaptację stopy w czasie biegu, ograniczając ryzyko kontuzji. Wspomaga również naturalne przetaczanie stopy z pięty na palce. Dodatkowo zastosowana pianka EVA tłumi wstrząsy. Podeszwa Continental jest zrobiona z niezwykle wytrzymałej gumy odpornej na ścieranie. Zapewnia optymalną przyczepność nawet w najbardziej nierównym terenie. Specjalne wypustki w przedniej części podeszwy są wyprofilowane tak, by wspomóc przyczepność przy podbiegach. Natomiast wypustki umieszczone w okolicach pięty zapewniają przyczepność i stabilność przy zbieganiu.

Na nawierzchni którą wybrałem jako miejsce moich testów wieczorową porą chciałem bardzo dokładnie sprawdzić czy:

  1. Podeszwa z systemem Continental czyli mieszanki gumowej jednej z najlepszych firm produkujących opony samochodowe potwierdzi jakość jakiej wymagam od tego obuwia.  Jak będzie wyglądała trakcja i przyczepność na mokrej nawierzchni
  2. Wydajność i płynność ruchu dzięki zastosowanym technologiom i wykonaniu przełoży się na pracę obuwia i pokonywanie długodystansowej trasy
  3. Zwrócenie szczególnej uwagi do jakiego rodzaju stopy najbardziej pasuje Glide Boost 7

2

W obuwiu tym przebiegłem 47km pokonując trasy z różnym obciążeniem. Był asfalt, bieżnia, nawierzchnia miękka, kostka, nawierzchnia kamienista. Przede wszystkim skupiłem się na bieżni i asfalcie w warunkach zimowych. Nie zabrakło gradu i nawierzchni śliskiej z czego się bardzo ucieszyłem bo w tych warunkach mogłem naprawdę w stopniu bardzo zadowalającym sprawdzić podeszwę Continental i amortyzację  tego obuwia. Oczywiście sposób biegania, zależy od biomechaniki naszego układu ruchu stąd też ważne czy nasza stopa czuje się komfortowo w obuwiu w którym może przyjść jej pokonać tak jak mi około 50km. I mogę z całą stanowczością zapewnić, że buty do biegania zdecydowanie polecam pod kątem trzymania się podłoża. Tak naprawdę tylko raz poczułem delikatne nie złapanie nawierzchni przy zrywie biegowym na śliskim asfalcie. Ale to się może zawsze zdarzyć. Bezpieczeństwo zaś podczas biegu nie zostało zastopowane. Dodatkowo mogę powiedzieć, że Adidas Supernova Glide Boost 7 Climaheat są bardzo wygodne i ciepłe co sprzyja narwańcom i pożeraczom kilometrów takim jak ja do biegania zimą przy ujemnej temperaturze.

12669774_1054660644592328_2086134008_o

Mile zaskoczony zostałem tym obuwiem tak naprawdę już na samym początku testów. Nakładając obuwie do biegania zawsze zastanawiasz się jak będzie z rozmieszczeniem stopy. I tutaj obuwie bardzo dobrze dopasowało się do mojej stopy, a kategoryzując swoją nogę włożę ją do stopy zwykłej, uniwersalnej do obuwia i zapewne. Mam ten komfort, że  odpadają często problemy z jakimi biegacze się muszą często zmierzyć. Nie musiałem zatem eliminować błędów i kombinować. Skoro przymiarki były za mną to i pierwsze kilometry zaliczone.  But dobrze trzyma się stopy i nie czuć go na nodze. Brak dyskomfortu. Glide 7 Climaheat sprawia wrażenie lekko twardego co przekłada się na lepszą dynamikę biegu.

TESTER

Mariusz Mierzwa- biegacz, atleta, tester. W moim bieganiu niemożliwe staje się możliwe. Kiedyś mówiłem, że nie przebiegnę 10km w godzinę. Teraz biegnę luźne 40minut. Aktualnie mam za sobą starty w 23 półmaratonach, 4 maratonach oraz dokładnie niepoliczone starty w surwiwalach chociażby Spartan Race, Runmageddon czy Surwiwal Race. Mam ochotę wystartować w triathlonie. Czy wystartuje? Zawsze w życiu mówię TAK…jeśli chodzi o starty biegowe:)

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed