Męska Strefa Treningu: Asics FuzeX [TEST]

Web Banner

Lubisz biegać? Trenujesz profesjonalnie? Chcesz się sprawdzić?

Widzieliście już kalendarz biegowy 2016? Zapisz się i wystartuj!

Męska Strefa Treningu:  Premiera Asics FuzeX [TEST]

tytul

Asics FuzeX- TEST

10 dni temu w Damskiej Strefie treningu mogliście dostrzec testy butów do biegania z serii FuzeX dla kobiet. Razem z tamtym modelem do redakcji na testy zawitał również model męski i obowiązkiem moim było go przetestować. A więc wystawiłem Asicsa na próbę w stolicy Polski, bo często biegam w jej zakątkach i stwierdziłem, że miejski atest to będzie dla FuzeX właśnie sprawdzian 'best of the best’ w odniesieniu do ulicznych biegów, a te jak wiemy są teraz bardzo 'modne’ nie rozkładając tego słowa na czynniki pierwsze.

przeznaczenie

Asics FuzeX – O produkcie

Dotknął podłoża i ruszył…

Modele Asics cechują się zawyżoną skalę pomiaru stopy[ +1 rozmiar] stąd też po raz pierwszy w rozmiarze 29,5 cm otrzymałem rozmiar obuwia do biegania 46.5[US 11]. Moje zaskoczenie było podyktowane tylko i wyłącznie faktem testowanie tej marki po raz pierwszy. Waga 340g to nie najlżejszy sprzęt do biegania stąd też bardzo uważnie przyglądałem się dynamice, oddziaływaniu buta na nawierzchnię na której testowałem FuzeX. Wybrałem się do parku, na orlik i na bieżnię tak by oddać test w całkowicie miejskich warunkach bo tak też sobie założyłem przed testem butów do biegania.

Asics FuzeX [TEST] Męska Strefa Treningu

Zastosowana technologia w obuwiu męskim Asics FuzeX nie różni się od technologii w butach do biegania FuzeX dla Pań:

  • FuzeGEL zapewnia więc niesamowite uczucie miękkości i gwarantuje nieustanną chęć sprawdzania, co dzieje się za kolejnym zakrętem. Podeszwa fuzeX dzięki licznym nacięciom zapewnia pełny kontakt z podłożem, a jej elastyczność gwarantuje dynamiczny krok oraz bardzo płynne przetaczanie.
  • Sprawdzony system Guidance Line przy okazji każdego kroku, prowadzi stopę po jej naturalnym torze.
  • O pewny, stabilny i bezpieczny bieg dba trudnościeralna guma węglowa AHAR®+. Cholewka buta nie pozostaje dłużna podeszwie. Jej wąska struktura idealnie oplata stopę w bocznych strefach za sprawą specjalnej konstrukcji logotypu oraz dodatkowych pasków wokół.
  • W przodostopiu zastosowano elastyczny i bardzo przyjemny w dotyku Molded Mesh. Jego bezszwowy materiał zapewnia komfort nawet w trakcie bardzo długich treningów, jednocześnie minimalizując ryzyko obtarć. O bezpieczeństwo w trakcie zmagań w miejskiej dżungli zadba dostarczony przez 3M odblask umieszczony na pięcie.

Wymieniając się opiniami z testerką Dagmarą po jej testach Asics FuzeX nie sposób się z nią zgodzić co do jednej ważnej rzeczy mianowicie twardości podeszwy. Osobiście uważam, że podeszwa w męskim modelu FuzeX jest miękka i bardzo dobrze zgina się w danych momentach biegu[zeskokach, rozciąganiu, zginaniu] Dla mnie ten model jest bardzo uniwersalny przez co zdecydowanie nadaje się zarówno do lekkich startów na krótkie kilometry, na siłownię czy lekki rozruch, ale co ważniejsze poradzi sobie na bardzo długiej trasie[bardzoo wygodny w noszeniu i bieganiu]. Marka podkreśla, że jest to obuwie nie tylko do biegania, ale również do zwykłego noszenia podczas spacerów, pasta party czy innych aktywności niekoniecznie wciągających nas w kompletny trening biegacza.  Sami możecie zobaczyć na zdjęciach jak obuwie wygląda[wiem wiem hmm nie ma wyglądać tylko ma być obuwiem pędziwiatrem] i takie też jest. Cena nie może was odstraszyć, bo to nie jest obuwie na jeden sezon!!! Wydatek rzędu 500zł[jak dobrze poszukacie to znajdziecie zapewne za +400] nie jest ceną wygórowaną za komfort, wygodę i brak ran, kontuzji, a w tym obuwiu do biegania stopa układa się naprawdę bardzo dobrze.

własciwosci

Asics FuzeX- Dla jakiej stopy sprzęt do biegania?

Moja stopa nie jest ani mała, ani wąska, a jednak układa się w tym modelu od marki Asics dobrze. Nie odczułem najmniejszego dyskomfortu,  obtarć czy innych dolegliwości. Wynika to też zapewne z tego, że w obuwiu do biegania jest dużo chroniącego materiału. Produkcja tego obuwia musiała być nastawiona na klasycznego biegacza, również amatora. Nie jest to but mocno skomplikowany\ do wyczynowego biegania mam takie nieodparte wrażenie, a zastosowane najnowsze technologie mają sprawić, że biega nam się naprawdę komfortowo.

stopa

TESTER

Radosław Chmielewski –  dziennikarz sportowy, niespełniony piłkarz. Na koncie kilkanaście surwiwali, półmaraton oraz liczne biegi na luźne 5 i jeszcze luźniejsze 10km. Fan sportów wyczynowych. Od dwóch lat kocha deskę zwaną snowboardem[ona się w nim powoli zakochuje;)]. Mamie nie powiedział, ale skoczył z 4500metrów ze spadochronem! Ojj…już chyba się dowie. A co do moich planów 'Extreme’ na przyszłość… hmm uwierzcie, że nie chcecie ich poznać:)

Obserwuj Żyjesz.pl na Facebooku i Instagramie. Oglądaj na Snapchacie Zyjeszpl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed