UFC w Londynie: Skandal w walce wieczoru? Polacy z wygranymi!

Świat mieszanych sztuk walk zadrżał! Okazuje się, że można wygrać z Andersonem Silvą[33-7] nawet jeśli przegrywałeś na punkty[w naszej ocenie]. To co wydarzyło się w walce wieczoru na gali UFC w Londynie na której zmierzyli się Anderson 'The Spider” Silva i Michael 'The Count” Bisping można nazwać 'brytyjską poprawnością’ w werdykcie.

Sędziowie w tym pojedynku nie zachowali się fair o czym świadczą noty wystawione za to starcie na korzyść Bispinga[47:48, 47:48, 47:48].

Samo starcie obu fighterów było widowiskowe i obfitowało w wiele zwrotów akcji. 5 stoczonych rund dało zgromadzonym fanom to czego oczekiwali. 41-letni Anderson Silva[rekordzista UFC +-2470 dni nieprzerwanie nosił pas wagi średniej tej federacji] pokazał się z bardzo dobrej strony. Można śmiało powiedzieć, że widowiskowość, dynamika i balans ciała jest w nim.

Przygotowania do walki:

Końcówka 3 rundy to spiritus movens starcia z Bispingiem.  Front Kick, uderzenia z kolana w wykonaniu Andersona Silvy pokazały całemu światu co znaczy wykończyć przeciwnika i tylko w sobie znany sposób i dzięki sędziom brytyjski fighter wrócił do walki. Na dobrą sprawę właściwie 3,4 i ostatnia 5 runda należały do Brazylijczyka. Nie dziwi fakt, że śmiał się po werdykcie, gdyż patrząc na Michaela Bispinga widać ofiarę ringowego blamażu i dziwi mocno wynik walki wieczoru na gali w Londynie.

Polacy z wygranymi pojedynkami na UFC w Londynie

Jako pierwszy z Polaków w 3 walce karty początkowej wyszedł Daniel Omielańczuk i pokonał przez techniczną decyzję Jarjisa Danho (29-29, 29-28, 29-28). Zwycięstwo o tyle zaskakujące, gdyż Omielańczuk trafił uderzeniem w krocze przeciwnika, a ten zdecydował, że nie będzie już w stanie kontynuować pojedynku. Tym samym o werdykcie tego starcia zadecydowały dwie pierwsze rundy i w opinii sędziów wygrał Polak.

Krzysztof Jotko (17-1) jednogłośną decyzję sędziów (29:28, 30:27, 29:28) pokonał Bradleya Scotta (11-4). Polski fighter zapisał na swoim koncie 3 zwycięstwo z rzędu w amerykańskiej organizacji i 4 wygraną walkę i prosi organizację UFC o zestawienie go z kimś z czołowej Top 15 rankingu.

Obserwuj Żyjesz.pl na Facebooku i Instagramie oraz Oglądaj na Snapchacie Zyjeszpl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed