Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio wystąpi w Warszawie!

Kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i producentka większości swoich utworów. Jej albumy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy. 16 piosenek dotarło do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego. Poza karierą solową gościła także w nagraniach takich wykonawców jak: Róże Europy, Wojciech Waglewski, Acid Drinkers, Hey czy Kazik Staszewski.

Edyta Bartosiewicz. Kariera studzona emocjami

Karierę solową rozpoczęła w 1992 roku albumem Love. Magiczny nastrój debiutanckiego wydawnictwa był zapowiedzią prawdziwej rewolucji, którą Bartosiewicz wywołać miała w kolejnych latach swojej działalności. Druga płyta wokalistki pt. Sen(1994) to już wielka dawka liryzmu i ekspresji – krążek odniósł ogromny sukces, sprzedając się w nakładzie 600 tysięcy egzemplarzy. Następna płyta Szok’n’Show (1995) j, pokryła się podwójną platyną , a kolejne albumy : Dziecko (1997) i Wodospady (1998) tylko potwierdziły wysoką pozycję Artystki na polskiej scenie muzycznej.

Na początku XXI wieku Bartosiewicz wycofała się z aktywnej działalności muzycznej wskutek problemów zdrowotnych. W tym czasie jednakże wzięła udział w kilku projektach kolegów z branży jak np. duet z Krzysztofem Krawczykiem w piosence : „Trudno tak” czy chociażby zgodziła się na wspólny występ z Myslovitz w utworze „Chciałbym umrzeć z miłości” w trakcie jubileuszu z okazji 10-lecia zespołu. W 2010 r. artystka zagrała jako headliner na „Orange Warsaw Festival”, gdzie supportowała ją m.in. Courtney Love. 2013 rok przyniósł długo oczekiwane wydawnictwo Edyty Bartosiewicz pt. Renovatio. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i krytykę, sprzedała się w platynowym nakładzie. Ostatnim wydawnictwem w dorobku artystki jest dwupłytowy album Love & more….Składa się z reedycji płyty Love oraz krążka, na którym znajdą się takie utwory, jak „Opowieść”,  „Pomyśl o mnie” czy „Niewinność” (wersja singlowa z 2002 roku), a także nieznane i nigdy wcześniej nie publikowane materiały.

5 listopada 2015 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku Bartosiewicz zainaugurowała działalność koncertową nowego projektu Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio – UNPOPULAR granego w składzie : Romuald Kunikowski – fortepian, akordeon, Maciej Gładysz – gitara, Edyta – gitara, vocal.

Z twórczością Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio będą mogli zapoznać się fani podczas najbliższego koncertu w Stodole już 26 kwietnia!

Warto Wiedzieć!

Edyta Bartosiewicz wystąpi w Warszawie!

Bilety:
Przedsprzedaż – kat. I: 120pln, kat. II: 105pln, kat. III: 90pln
W dniu koncertu: – kat. I: 130pln, kat. II: 115pln, kat. III: 100pln

Do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa, ul. Batorego 10) oraz na www.stodola.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl i www.ticketpro.pl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed