Męska Strefa Treningu: Adidas Supernova Glide 8 [TEST]

Web Banner

Lubisz biegać? Trenujesz profesjonalnie? Chcesz się sprawdzić?

Widzieliście już kalendarz biegowy 2016? Zapisz się i wystartuj!

Tytuł

Adidas Supernova Glide 8- TEST podczas Półmaratonu Warszawskiego

Jakiś czas temu zwróciliśmy się z prośbą do agencji kreatywnej obsługującej koncern Adidasa o przygotowanie najnowszej kolekcji przygotowanej na Półmaraton Warszawski, którego partnerem technicznym była właśnie ta marka. Nasz tester wyraził chęć atestu podczas Półmaratonu Warszawskiego. Jak wypadł model Adidas Supernova Glide 8?

Zanim przeczytacie opinię naszego testera zobaczcie jak poprzedni model tego obuwia sprawdził się w naszym teście również podczas jednego z Półmaratonów. Jesteście ciekawi? Zerknijcie tutaj

Wła

Adidas Supernova Glide 8 – O produkcie

Obuwie odebrałem od redakcji na kilka dni przed startem, ale już w dniu wydarzenia mój zegarek wskazywał godz 10.54 kiedy przypinałem numer startowy a więc do startu pozostało niespełna 6 minut.

Start Półmaratonu Warszawskiego został zlokalizowany na Placu Trzech Krzyży czyli w samym centrum stolicy Polski i miałem do pokonania  tradycyjnie dystans +-21km i 97metrów.

Ubrany w koszulkę i krótkie leginsy z kolekcji zaprojektowanej przez Adidasa na ten Półmaraton oraz obuwie Adidas Supernova Glide 8 ruszyłem. Model obuwia, który otrzymałem przed startem ważył niespełna 310 gram co wydaje się wagą nie najlżejszą biorąc pod uwagę rozmiar[28,5cm] Mogę powiedzieć, że tym modelem marki świętowałem swój mały jubileusz, ponieważ był to 30 Półmaraton, który w swoim życiu przebiegłem.

Na pierwszy rzut oka patrząc na ten model i spoglądając na podeszwę czułem, że będę miał dobrą przyczepność i amortyzację. Co prawda pogoda była idealna pod bieg długodystansowy i nie miałem możliwości przetestować obuwia na mokrej nawierzchni, ale zdecydowanie guma Continental daje poczucie bezpieczeństwa w przyczepności i tym samym dobrze i lekko trzyma się podłoża.

Co nam mówi producent obuwia o tym modelu i jego właściwościach?

Torsion System –  lżejsze podbicie pozwala przedniej i tylnej części stopy na poruszanie się niezależnie dzięki lepszemu dostosowaniu powierzchni i stabilności. System TORSION jest bardzo użyteczny dla użytkowników mniej zaawansowanych ruchowo. System ten, w zależności od rodzaju sportu, wspomaga środkową część stopy i służy jak platforma dla zapewnienia większej kontroli w czasie przetaczania.

Continental – nowa mieszanka gumowa CONTINENTAL zapewnia lepszą trakcję i przyczepność na mokrej powierzchni. W porównaniu z konkurencyjnymi technologiami guma CONTINENTAL zapewnia lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni niż inne materiały na suchym podłożu, jednocześnie zwiększając wydajność ruchu w każdych warunkach pogodowych czy terenowych. CONTINENTAL jest wykorzystywany w różnych częściach podeszwy zewnętrznej butów biegowych w zależności od modelu.

Przeznaczenie

Męska Strefa Treningu: Adidas Supernova Glide 8 [TEST]

Obuwie jest bardzo wygodne co sprzyja nie tylko biegom długodystansowym, ale również treningom multifunkcyjnym w których to nasza noga i stopa układa się bardzo różnie i przede wszystkich podczas treningu nacisk wędruje na różne płaszczyzny naszej stopy.

Stopa

Cena tego modelu zdecydowanie odpowiada jakości obuwia i jego uniwersalności. Myśląc o przyszłości bardzo często układamy sobie ramy treningowe, a także miejsca do których będzie się dany model nadawał i Adidas Supernova Glide 8 jest obuwiem, które sprawdzi się w wielu miejscach waszego treningu.

TESTER

Mariusz Mierzwa- biegacz, atleta, tester. W moim bieganiu niemożliwe staje się możliwe. Kiedyś mówiłem, że nie przebiegnę 10km w godzinę. Aktualnie mam za sobą starty w 30 półmaratonach, 5 maratonach oraz dokładnie niepoliczone starty w surwiwalach chociażby Spartan Race czy Surwiwal Race. Mam ochotę wystartować w triathlonie. Czy wystartuje? Zawsze w życiu mówię TAK…jeśli chodzi o starty biegowe:)

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed