III Memoriał Władysława Radwańskiego: Mateusz Ligocki wygrywa [Podsumowanie]

Zakończył się w Krakowie III Memoriał Władysława Radwańskiego. Zaskoczenia nie było. Swoją znakomitą formę potwierdził Mateusz Ligocki.

Trzykrotny Olimpijczyk( Turyn 2006, Vancouver 2010, Soczi 2014) w snowboardzie urozmaicając przygotowania do kolejnych Zimowych Igrzysk Olimpijskich( IO PyeongChang 2018) gra w tenisa, z sukcesami. Na kortach tenisowych WKS Wawel w Krakowie obronił tytuł najlepszego tenisisty z ubiegłego roku, kiedy to razem z Januszem Bemem wygrali niełatwy turniej deblowy w kat. Vip. Emocji nie brakowało. Zarówno w półfinale jak i w finale o wyniku zdecydowały super tie-breaki, w których rywale musieli uznać wyższość jednego z najlepszych polskich snowboardzistów, który szybkością i techniką na korcie odrabiał stracone piłki.

20160605_134545

III Memoriał Władysława Radwańskiego: Działo się podczas turnieju  i pikniku tenisowego

0005JTY07TI2SV0F-C122-F4

Gościem honorowym wydarzenia była Agnieszka Radwańska. Gościła w sobotę w Krakowie na III Memoriale Władysława Radwańskiego, swojego dziadka, w tenisie ziemnym.

To przyjemne, że tyle osób tutaj przyszło, tyle gra w tenisa i że jest takie zainteresowanie. Fajnie, że ta impreza jest tak duża i cieszy się popularnością . To jest ważna inicjatywa. Cieszę się, że akurat mogłam na nią wpaść, że akurat jestem w Polsce, choć wolałabym być w Paryżu, gdzie w sobotę odbywał się finał gry pojedynczej kobiet wielkoszlemowego Rolanda Garrosa

Agnieszka Radwańska, tenisistka

W Krakowie zabrakło młodszej z sióstr, Urszuli, która w sobotę grała w  kwalifikacjach do turnieju WTA w holenderskim Rosmalen.

Warto Wiedzieć!

Memoriał Władysława Radwańskiego jest rozgrywany w pięciu kategoriach: dwóch otwartych – VIP (debel losowany), kat. kobiet (singiel lub debel losowany) oraz w trzech ograniczonych –  STO (rodzice, nauczyciele, absolwenci STO 64) oraz przyjaciele pana Władka (seniorzy) debel, uczniowie STO 64 szkoła podstawowa klasy 4-6 (gra indywidualna, uczniowie STO 64 gimnazjum i liceum (gra indywidualna).

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed