Kazimiernikejszyn 2016: III edycja festiwalu w Kazimierzu Dolnym [Program]

Idea Festiwalu Kazimiernikejszyn jest prosta – oderwać się od codzienności i naładować pozytywną energią. Bogaty, zbudowany na licznych kontrastach program III edycji bez wątpienia pozwoli ten stan osiągnąć i przekazać każdemu uczestnikowi jak najwięcej dystansu.

Wśród kilkudziesięciu atrakcji znajdą się m.in.  Durniej, czyli turniej rzeczy durnych w pozytywnym tego słowa znaczeniu; Rajd Rowerowy tunelem z lampą czołówką na granicy Kazimierza i Bochotnicy; Bumper Balls, czyli nadmuchiwane kule do których się wchodzi i albo gra w piłkę i nawzajem obija, albo stacza z górki; Z głową w chmurach, czyli turystyka leniwa i wygodne lewitowanie; Paprowędrówka, czyli wędrówka z Paprodziadem po znanych i sekretnych miejscach Kazimierza Dolnego; Warsztaty Śmiechu – ćwiczenia związane z głębokim oddychaniem i wyśmiewaniem powietrza; Walka na kolory – pozytywna walka na  kolorowe farby; Paprykalaba, czyli orkiestra warzywna – niezwykły eksperyment z pogranicza muzyki i kulinariów. Hitem każdej edycji jest Strefa Nudy, czyli miejsce, w którym nic się nie dzieje i w którym można odpocząć od nadmiaru atrakcji.

Kazimiernikejszyn 2016: III edycja festiwalu w Kazimierzu Dolnym [Program]

Festiwal Kazimiernikejszyn to także uczta muzyczna, podczas której będzie można „skonsumować” przekazujące pozytywną energię koncerty. W tym roku na festiwalu wystąpią m.in.: Marika, Domowe Melodie, Łąki Łan, Organek, Jacek Kleyff i Słoma, Kapela ze Wsi Warszawa, Zeus, Psio Crew.

Kazimiernikejszyn_1_

W niedzielę (10 lipca) Festiwal będzie otwarty dla wszystkich (nie obowiązują wtedy bilety) i w tym dniu przewidziany jest koncert zespołu Dziady Kazimierskie i bicie rekordu w ilości osób śmiejących się. Kazimiernikejszyn nie zapomina także o dzieciach – dla nich dedykowana będzie specjalna Mała Strefa, w której pod okiem wykwalifikowanych osób odbędzie się wiele warsztatów i zabaw.

Kazimiernikejszyn to inspirujący mix muzyki, aktywności, natury, relaksu i jasnej strony mocy, bezspinkowej atmosfery i pomagania. Warto także dodać, że to na naszym festiwalu Kasia Nosowska po raz pierwszy tańczyła na scenie, co niewątpliwie świadczy o jego bezspinkowej atmosferze.

Michał Niewęgłowski, pomysłodawca i organizator festiwalu.

Warto Wiedzieć!

Kazimirnikejszyn_plakat

Bilety można kupować poprzez stronę festiwalu, a także przez Eventim. Osoby działające w fundacjach, stowarzyszeniach pomagając innym, światu, zwierzętom, etc., a także certyfikowani ratownicy medyczni mogą otrzymać 50% zniżki. Więcej informacji o festiwalu i karnetach tutaj.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed