Adrian Meronk: Polski golfista łamie stereotypy. Sezon pod znakiem sukcesów

23-letni Polak w ciągu kilku ostatnich lat zrobił ogromny postęp i na dobre rozgościł się w światowej czołówce golfistów-amatorów. Reżim treningowy, studia na prestiżowej uczelni w Stanach Zjednoczonych, stypendium sportowe dla najbardziej utalentowanych golfistów na świecie.

Adrian Meronk przez cztery sezony szlifował swoje umiejętności pod okiem czołowych trenerów w USA oraz reprezentował barwy ETSU Bucs (drużyny uczelni East Tennessee State University) w rozgrywkach NCAA. Rok 2016 jest dla niego wyjątkowy. Jesienią stanie przed największym wyzwaniem w swojej dotychczasowej karierze – zmieni status z amatora na zawodowca.

Przygodę z golfem rozpoczął w wieku 7 lat.


Wszystko dzięki moim rodzicom, którzy rekreacyjnie uprawiają ten sport. Spędzałem z nimi sporo czasu na turniejach amatorskich. Spodobało mi się na tyle, że postanowiłem sam spróbować swoich sił. Z czasem, golf przemawiał do mnie bardziej niż siatkówka, koszykówka czy piłka nożna. Szczególnie podoba mi się to, że na polu wszystko zależy ode mnie. Nie muszę oglądać się na kolegów z zespołu i ponoszę pełną odpowiedzialność za podjęte decyzje

Adrian Meronk, golfista


Pomimo młodego wieku, Meronk ma na swoim koncie wiele sukcesów. W NCAA, z roku na rok grał coraz lepiej, stając się prawdziwym liderem drużyny ETSU Bucs. Wystarczy wspomnieć, że w ostatnim sezonie wygrał dwa turnieje i został wybrany najlepszym zawodnikiem Konferencji Południowej.

Adrian_Meronk_Fot.Gradi_GC


W naszym kraju, wciąż funkcjonuje stereotypowe postrzeganie golfa. Wbrew pozorom, nie jest to sport dla starszych panów z brzuszkiem, którzy na polu spotykają się głównie w celach biznesowych. Jedna runda trwa około pięciu godzin, dlatego trzeba pochwalić się niezłą kondycją i przygotowaniem fizycznym, aby wytrzymać trudy gry, jednocześnie utrzymując maksymalną koncentrację. W innych krajach, golf jest sportem powszechnym, dla całych rodzin. Chciałbym, żeby taki trend pojawił się także w Polsce. Oczywiście, niezbędna jest odpowiednia infrastruktura, ale w ostatnich latach zauważalne są pozytywne zmiany

Adrian Meronk, golfista


Dla wrocławianina, golf to prawdziwa pasja i sport, który stał się sposobem na życie.

Warto Wiedzieć!

W czerwcu, Meronk wystąpił w legendarnym turnieju British Amateur Championship. W rywalizacji wzięło udział niemal 300 najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia na świecie. Polak grał wyśmienicie i swoją przygodę zakończył dopiero na półfinale. Bez wątpienia, jest to największy sukces polskiego golfa w historii. Tydzień później, reprezentował Europę w corocznym starciu ze Stanami Zjednoczonymi w ramach Palmer Cup, czyli amatorskiego odpowiednika słynnego Pucharu Rydera. Meronk jest pierwszym Polakiem, który wziął udział w tym turnieju i to po raz drugi z rzędu. Ekipa ze Starego Kontynentu triumfowała, a 23-latek walnie przyczynił się do zwycięstwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed