Męska Strefa Treningu: Nike LunarEpic Low Flyknit 2 [TEST]

Web Banner

Lubisz biegać? Trenujesz profesjonalnie? Chcesz się sprawdzić? Testuj buty do biegania z nami…

Podglądaj nas na Snapchacie ZYJESZPL oraz na Instagramie Żyjesz.pl – oglądaj Instastory

Najnowsze publikacje i aktualności znajdziesz na naszym Facebooku Żyjesz.pl

Polska Premiera modelu Nike LunarEpic Low Flyknit 2 w Żyjesz.pl

Glowne

Nike LunarEpic Low Flyknit 2 – TEST

W pierwszej połowie marca trafił do mnie od redakcji Żyjesz.pl najnowszy model obuwia o rozmiarze 29cm. Prosiłem o 28,5, ale najwidoczniej coś się w rozmiarówkach pozmieniało. Nie wnikam. Ważne, że przy testowaniu butów biegowych przy pierwszym założeniu na nogę z miejsca mogłem rzucić: Pasują!

Miesiąc marzec w Polsce od kilku dobrych lat kojarzy mi się z bardzo zmienną aurą pogodową- przejścia od srogiej zimy do wiosny z temperaturą nawet do 20 stopni C.  Na testy modelu LunarEpic Low Flyknit 2 miałem niespełna miesiąc. Tak też sobie założyłem. W tym czasie buty do biegania były przeze mnie testowane na różnej nawierzchni, a łącznie przebiegłem w nich około 210km. Zaglądając do tabeli z wynikami było to 209 km i 548 metrów.

dol

Nike LunarEpic Low Flyknit 2 – O produkcie

Przez ostatnie 4 lata inżynierowie i projektanci Nike mieli za zadanie stworzyć technologię potrzebną do wyprodukowania cholewki o parametrach statycznych zapewniających optymalną strukturę i wytrzymałość. Następnie udoskonalono pojedynczą warstwę tak, aby uzyskać oczekiwaną stabilność, elastyczność i wentylację. Efektem jest bardzo lekka, dopasowana i niemal pozbawiona szwów cholewka. Czy producenci sprostali temu zadaniu w tym modelu butów do biegania?

Zatrzymajcie się na chwilę przy cholewce. Napiszę jak ja to widzę. Od jakiegoś czasu marki ścigają się na technologię umilającą życie biegaczom i ja to bardzo dobrze rozumiem baaa kupuję to za każdym razem. Czy nie będzie niedługo tak, że ten but do biegania będzie za lekki? Jak szukać tworzywa, które nie tylko sprawi, że nasza stopa będzie odczuwała wygodę, ale i pokonywane dystanse nie sprawią, że jakość się pogorszy?! Dużo tych pytań…coraz więcej.

W modelu Flyknit 2 cholewka ma zintegrowany język i jest zakończona wysokim kołnierzem. To sprawia, że włożenie buty nieco komplikuje „szybką akcję”, ale też wypada się po prostu do tego przyzwyczaić. Cholewka szybko wchłania wodę, dlatego też warto uważać, gdzie  i jak biegniesz. Co do materiału z jakiego zbudowany jest Nike LunarEpic Low Flyknit 2 warto dodać, że ma w sobie tzw. strefową wentylację co wspomaga wentylowanie obuwia do biegania.

Wlasciwosci

Nike LunarEpic Low Flyknit 2 – Jeden z najlepszych w terenie…

Obuwie polecam do dłuższego wybiegania w terenie. Przemierzając okoliczne leśne ścieżki często zapominałem, że mam na nogach nowe buty do biegania, a to świadczy tylko o tym, że obuwie jest lekkie, wygodne no i po jakimś czasie wysoka amortyzacja jest do wrzucenia między pokonywane kilometry.

Od producenta:

Podeszwa zewnętrzna, opracowana z uwzględnieniem punktów nacisku stopy podczas biegu, wyróżnia się grubszą warstwą gumy, dzięki czemu zapewnia amortyzację w odpowiednich miejscach.

Dla stopy

Podsumowanie

Jak zwykle krytycy będą poddawali sens wydawania około 700zł na buty do biegania. Ja zaś po testach Nike LunarEpic Low Flyknit 2 napiszę tak:

Są to jeden z najlepszych butów szosowych w jakich przyszło mi biegach od marca 2017 roku. Kwestia przyzwyczajenia do obuwia niesznurowanego w klasycznej formie. Jedno nie ulega dyskusji. Jak już włożysz nogę do tego buta, będziesz chciał żeby w nim została.  Obuwie warte swojej ceny. Tego jestem pewien!

TESTER

Piotr Wilkowicz- informatyk. Z zamiłowania biegacz. Uwielbia lekkie dystanse biegowe od 5 do 10km. Ma za sobą udział w biegach okolicznościowych na tych dystansach. Rzucił się także, z wyzwaniem na dwa półmaratony. Poszło mu całkiem dobrze. Od tamtej pory lubi biegać dobrze…

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed