Męska Strefa Treningu: Asics FuzeX TR M [TEST]

Lubisz biegać? Trenujesz profesjonalnie? Chcesz się sprawdzić? Testuj buty do biegania z nami…

Premiera modelu Asics FuzeX TR M w Żyjesz.pl

Glowne-Recovered

Asics FuzeX TR M – TEST

Od kilku miesięcy bardzo wnikliwie przyglądam się obuwiu ze stajni Asicsa i o ile samo przyglądanie się za wiele nie powie to już obuwie do biegania, a bardziej do funkcjonalnego treningu jak najbardziej tak.

Marka mówi nam, że ten model obuwia w klasycznej czarnej kolorystyce stworzono z myślą o aktywnych mężczyznach, którzy potrzebują odpowiedniego komfortu podczas treningu.  I jak  trochę poczytałem to i zwróciłem się o podesłanie do testu nowości nie tyle do biegania, co właśnie obuwia stricte wyprodukowane do ciężkiego, funkcjonalnego treningu.

Szukałem obuwia do treningu pod nawierzchnię tartanową, asfaltową. Model w rozmiarze 295cm[waga ponad 300g] to nie jest but najlżejszy. Powiedziałbym, że but solidnie opakowany, by trzymać bardzo konkretną stabilizację nogi i amortyzować stopę.

Wlasciwosci-Recovered

Asics FuzeX TR M- O produkcie

Co mogę powiedzieć o właściwościach tego obuwia do treningu? Producent wymienia kilka podstawowych kontrukcji na jakich ten model jest zbudowany:

Bezszwowa konstrukcja cholewki Seamless Construction została wykonana z siatki Open Mesh Upper i znajduje się ona w przedniej części.Odpowiada ona za wentylację. Dodatkowo wzmocniono ją syntetycznymi wstawkami dla większej wytrzymałości.

Górna cholewka California Slip Lasting  połączona jest natomiast bezpośrednio z podeszwą.

Podeszwa środkowa fuzeGEL  amortyzuje uderzenie o podłożę i jednocześnie pozwala zachować lekkość.

Dodatkowo podeszwę środkową wyposażono w piankę SOLYTE Midsole. Jest ona lżejsza od standardowych pianek Asics, charakteryzuje się lepszą amortyzacją i trwałością.

SpEVA 45 to tworzywo syntetyczne o najniższej gęstości, które umieszczono pod wkładką. Jest oznaczone kolorem niebieskim, odpowiada za wygodę i amortyzację. Podeszwa ze wzorem, który zwiększa przyczepność.

Osobiście testując Asics FuzeX TR M na nodze czuję obuwie ciężkie. Nie jest to model pozbawiony materiału i obudowany jest bardzo solidnie co zapewne przekłada się na komfort stopy podczas aktywności.

W poprzednim modelu Asicsa, który testowałem tutaj, podkreślałem bardzo mocno, że budowa modelu Asics FuzeX  jest bardzo uniwersalna przez co zdecydowanie nadaje się zarówno do lekkich startów na krótkie kilometry, na siłownię czy lekki rozruch, ale co ważniejsze poradzi sobie na bardzo długiej trasie. No i tutaj bije się w pierś.

Nie każdy model Asics FuzeX nadaje się do biegów długodystansowych. Model, który teraz wam prezentuje w moim odczuciu jest modelem stworzonym na potrzeby treningu funkcjonalnego podczas którego stopa nie będzie użytkowana nadmiernie. Zaryzykowałbym stwierdzenia, że ona odmówi w tym obuwiu pracy na dystansie długiego wybiegu stąd też poniższa ocena dopasowania do stopy.

Dla stopy-Recovered

Podnosząc kwestię zakupu tego modelu polecam dla osób, które w swoim treningu potrzebują bardzo konkretnego, stabilnego obuwia nie najlżejszego, ale z pewnością, że ta noga będzie solidnie zabezpieczona na wypadek wygięcia obuwia. Wydaje się, że Asics FuzeX TR M został bardzo fajnie wrzucony w rynek obuwia do treningu wielopłaszczyznowego mówiąc o różnorodności podłoża na którym trenujemy. Obuwie zapewne możemy już znaleźć za ponad 300zł. Cena, którą widzicie na grafice na górze testu to cena producenta.

TESTER

Radosław Chmielewski –  dziennikarz sportowy, niespełniony piłkarz. Na koncie kilkanaście surwiwali, trzy półmaratony oraz liczne biegi na luźne 5 i jeszcze luźniejsze 10km. Od czasu do czasu na swoje liczne starty zabieram nowy sprzęt[nie do końca ten wymarzony czy sprawdzony], by odpowiedzieć na wasze pytanie: Jak się biega i trenuje w poszczególnych modelach sprzętu do biegania\treningu? A biega się jak zawsze fajnie. Fan sportów wyczynowych. Od kilku lat kocha deskę zwaną snowboardem[ona się w nim powoli zakochuje;)]. Mamie nie powiedział, ale skoczył z 4500metrów ze spadochronem! O i już chyba się dowie. A co do moich planów 'Extreme’ na przyszłość… hmm uwierzcie, że nie chcecie ich poznać:)

Podglądaj nas na Snapchacie ZYJESZPL oraz na Instagramie Żyjesz.pl – oglądaj Instastory. Najnowsze publikacje i aktualności zawsze znajdziesz na naszym Facebooku Żyjesz.pl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed