Kasia Stankiewicz nagra kolejny album z Varius Manx [Szczegóły]

To bardzo dobra wiadomość dla fanów twórczości pochodzącej z Działdowa, 40 – letniej polskiej piosenkarki.

Ten głos wraca do nas od wielu lat. Im mniej liczymy na powrót, tym częściej się zaskakujemy tym, co nam życie daje. To tak w skrócie o karierze muzycznej Kasi Stankiewicz. Od wielu lat związana nieprzerwanie z muzyką w tym wymiarze bardziej i mniej komercyjnym. Od 1996 do 2001 roku występowała z Varius Manx. Kariera muzyczna zeszła się z jej pełnoletnością. W wieku 18 lat wystąpiła w kultowym programie „Szansa na Sukces”, który w czasie swojej emisji wykopał wiele muzycznych talentów. Zaśpiewała tam utwór „Zamigotał Świat” Varius Manx. Zajęła w tym programie pierwsze miejsce, a rok później już zastąpiła wokalistkę zespołu, Anitę Lipnicką.

No to posłuchajcie występu Kasi Stankiewicz z 1995 roku:

W kolejnych latach polska wokalistka próbowała własnej solowej kariery. Jednym z albumów bardzo dobrze przyjętym przez krytyków jest wydany w 2003 roku „Extrapop”. Z tej płyty pochodzi dla wielu kontrowersyjny, a na pewno bardzo wyzwalający utwór „Francuzeczka”:

W późniejszych latach Kasia Stankiewicz brała udział w wielu projektach komercyjnych  jak chociażby nagranie utworu na ścieżkę dźwiękową „Pitbulla”, „Londyńczyków” czy udział w „Tańcu z Gwiazdami”.

Powrót do zespołu po 15 latach. Jak jest?

Pod koniec 2015 roku Kasia Stankiewicz postanowiła wrócić do zespołu „Varius Manx”, zespołu, który najlepsza lata, te najbardziej kasowe i te z największą ilością koncertów miał już za sobą. W ostatnich latach w Variusie nie działo się za dobrze. Wypadek zespołu, w wyniku którego jedna z byłych wokalistek, Monika Kuszyńska została sparaliżowana i porusza się na wózku bardzo mocno odbił się na tej ekipie. Próbowała od wielu lat grać, koncertować, ale kolejne wokalistki dołączające do zespołu nie przynosiły pożądanego efektu.  Trzeba była pewnego rodzaju „Katharsis” no i zapewne powrotu tej, która dała dla tego zespołu serce, charyzmę, barwę, delikatność.

I tak oto powróciła Kasia Stankiewicz, która nie straciła ani ze swojej jakości, ani z barwy, urody no i co najważniejsze znów daje serce zespołowi, który przy okazji 25- lecia i jubileuszowej trasy koncertowej do której zaprosił wokalistkę, odrodził się no i zaczął grać wielkie koncerty, brać udział w kasowych projektach.  I jest coś na deser…

Nie tak dawno temu mieliśmy w Polsce ” The World Games- Wrocław 2017″, Światowe Igrzyska Sportów Poza Olimpijskich do których to wokalistka razem z zespołem stworzyła piosenkę promującą:

Szykuje się nowa produkcja?

I wydaje się, że to przy niej zespół na nowo tchnął w siebie chęć stworzenia kolejnej płyty, którą nie tak dawno temu w programie pierwszego radia zapowiadała artystka:

Zbieram się do napisania tekstów na drugą płytę Varius Manx i Kasi Stankiewicz – ujawnia

Dział Kultury Żyjesz.pl wyczekuje premiery z niecierpliwością.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

free local sex hookups free online dating kampala