Neymar w PSG! Brazylijski piłkarz pobił transferowy rekord rekordów [222 mln euro]

Niekończące się zawirowania wokół transferu brazylijskiego piłkarza znalazły swój finał i potwierdziły się plotki o największym w historii piłki, najbardziej kasowym transferze piłkarskim. 25- letni piłkarz przed 20 minutami wylądował w Paryżu i tym samym potwierdził, że odchodzi z hiszpańskiego klubu Fc Barcelona. Nowym pracodawcą Neymara stanie się francuski klub z Ligue 1, Paris Saint – Germain.

W puli tego transferu może być nawet 550 mln euro

Oprócz zagwarantowanej klauzuli klubowi z którym Neymar musiał dojść do porozumienia[zerwanie kontraktu], ponad 220 milionom euro, Neymar ma zarabiać w stolicy Francji ponad 30 mln euro za sezon z umową podpisaną na 5 lat. Do tego Brazylijczyk za podpisanie kontraktu ma otrzymać nie mniej niż 100 mln euro. Do tego nowe kontrakty reklamowe no i inne biznesowy projekty. Czy piłkarz może być wart 2,5 miliarda złotych?!

Jak się zaadoptuje w nowej drużynie? Z tego co wiemy i z tego co otrzymują dziennikarze w relacjach mówi się wręcz o przesłodkim przyjęciu Neymara w drużynie Szejków. Piłkarz rezygnuje z nr 10 na rzecz Neymara, inni mają mu pomóc w aklimatyzacji.

Jedno jest pewne. Po raz kolejny rynek piłkarski wynosi się na inny poziom. Skoro kupno praw telewizyjnych już idzie w miliardy euro to dlaczego nie ściągać piłkarzy za setki milionów? Dokąd to zmierza? Mamy nadzieję, że kiedyś ktoś Szejkom ograniczy sprzedaż ropy i wtedy zapewne rynek transferowy będzie musiał po raz kolejny przeżyć swoiste katharsis.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed