Damska Strefa Treningu: Nike Air Zoom Pegasus 34 [TEST]

Wielki Test sprzętu do treningu

Jesień-Zima 2017

#DamskaStrefaTreningu w Żyjesz.pl

Lubisz biegać? Trenujesz profesjonalnie? Chcesz się sprawdzić? Testuj buty do biegania z nami. Podglądaj nas na Snapchacie ZYJESZPL oraz na Instagramie Żyjesz.pl – oglądaj Instastory. Najnowsze publikacje i aktualności znajdziesz na naszym Facebooku Żyjesz.pl

Polska Premiera modelu Nike Air Zoom Pegasus 34 w Żyjesz.pl

Glowne

Nike Air Zoom Pegasus 34 – TEST

Większość z nas jest wzrokowcami, a więc widzicie – tak są bardzo ładne i skoro to Nike i najnowsza odsłona flagowego modelu ich butów do biegania – Pegasus to chcąc nie chcąc powiecie, że muszą być dopieszczone. I zgadzam się. Na maksa dopieszczone na każdym etapie ich użytkowania i tworzenia. Co prawda w momencie kiedy opisuję testy Nike Air Zoom Pegasus 34 pogoda za oknem z lekka depresyjna, bo i ciemno za oknem i deszcz pada, ale obuwie dotarło do mnie pod koniec sierpnia i miałam jeszcze trochę czasu[a jak tylko je otrzymałam moje nogi ruszyły z domu] by je przetestować bardzo wnikliwie i dalej w nich biegam i trenuję, bo to trochę taki model multi-funkcyjny o czym przekonacie się czytając ten test. Nie będzie przesłodko, ale będzie merytorycznie…

Wlasciwosci

Nike Air Zoom Pegasus 34 – O produkcie

Standardowo już biała torebka  prezentowa z uśmiechem czyli logiem Żyjesz.pl, w środku pomarańczowe pudełko, czyli znak rozpoznawczy opakowania firmy, od której obuwie do biegania mam przetestować, ale na tym się kończy „zawsze to samo”.

Otwieram pudełko, a moim oczom ukazują „zajefajne” buciki. I o ile słowo, może nie jest wyjęte ze słownika profesora Miodka czy Bralczyka, oddaje mój nastrój, bo uśmiechałam się od ucha do ucha, a że to kolejna już odsłona kultowego modelu do biegania – Pegasus o numerze 34, czuć powiew transformacji jaką ten model przeszedł z biegiem ostatnich lat

Widać bardzo dużą różnicę na przestrzeni trzech ostatnich lat w produkcji tego modelu. I chociaż może wielkich zmian nie zobaczymy w modelu 33 czyli tym z przed roku to już w Pegasusie 32 i waga i zastosowane technologie są zupełnie inne niż w modelu o numerze 34.

Warto chociażby wspomnieć o poduszkach gazowych w podeszwie [zewnętrznej i wewnętrznej], które wprowadzono przy modelu 33. To niesamowity skok w polepszonej amortyzacji przy niezmienionej wadze czy dynamice biegu. Do tego trochę zmian w cholewce obuwia – technologi Flymesh czyli lepsza oddychalność i wentylacja poprzez chociażby większe wydziurkowanie materiału. Ma też zapobiegać przegrzewaniu się stopy podczas treningu.

Obuwie waży też na przestrzeni lat coraz mniej i w tym przypadku jest to +-255 g co w tym segmencie obuwia do biegania jest wielką zaletą tego modelu jeśli spojrzymy na modele takich marek jak Adidas, Under Armour, New Balance, Mizuno. Nie odstaje w nowościach jesień-zima 2017 marka Asics, która również postawiła na bardzo lekkie obuwie i zastosowane technologie, które „zdejmują” wagę z obuwia do biegania.

Warto też zerknąć nieco wyżej na moje zdjęcia z testów, gdzie bardzo dokładnie pokazana jest podeszwa obuwia i jej tzw bieżnik. To dzięki niemu spokojnie model Nike Air Zoom Pegasus 34 jest tym modelem, w którym nie tylko pobiegacie po asfalcie, ale też wybierzecie się na leśne ścieżki, czy na nierówne powierzchnie. Dobrze trzymają się nie tylko stopy, ale dopasowują się do terenu. Muszę też dodać jak to już mam w zwyczaju podczas moich testów [ jak to u kobiety], że są bardzo wyjściowe:) Pięknie się prezentują co mogliście już zaobserwować chociażby na Instagramie marki Żyjesz.pl, kiedy kurier dostarczył obuwie do redakcji.

Dla stopy

Podsumowanie

Co do wygody modelu Pegasus 34 wydaje się, że przedni czubek buta powoduje, że biegacze\biegaczki o nieco węższej stopie będą miały tu delikatny problem z komfortem. O ile przy krótszym wybieganiu czy treningu funkcjonalnym tego nie odczujesz, o tyle przy dłuższym wybieganiu np na 10 czy 15 km już tak. Jest to taka zaszłość z wcześniejszych modeli, gdzie również było to odczuwalne.  Co do wnętrza obuwia, bardzo miłe, ciepłe, gładka cholewka. Biegasz w skarpetach albo bez:) Język w tym modelu macie wszyty co też powoduje większe ustabilizowanie nogi, a co za tym idzie polepsza komfort.

TESTER

Dagmara Parda- pasjonatka ruchu. Nie usiedzi w miejscu. Wszędzie jej pełno. Dodając do tego wspinaczkę górską, amatorskie bieganie[5,10,15km], i trzy wybiegania powyżej 21 km, robi się jeszcze aktywniej.  Kocham zdrowy styl życia i lubię ładne buty…tak tak kobietą jestem:)

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed