Czwarta Władza: Nowy film Spielberga z Maryl Streep i Tomem Hanksem [Zobacz zwiastun]

„The post” może okazać się jednym z faworytów do filmowego Oscara. Wielkie śledztwo dziennikarskie i polityka w tle zdają się już teraz wywoływać emocje zwłaszcza, że film Spielberga jest oparty na faktach.

Czwarta Władza: Nowy film Spielberga z Maryl Streep i Tomem Hanksem [Zobacz zwiastun]

Dwoje wydawców dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) i Ben Bradlee (Tom Hanks) staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA.

Fot. Niko Tavernise – © 2017 TWENTIETH CENTURY FOX FILM CORPORATION AND STORYTELLER DISTRIBUTION CO. LLC.

Steven Spielberg reżyseruje Meryl Streep i Toma Hanksa w The Post, ekscytującym dramacie o nieprawdopodobnej współpracy pomiędzy Katharine Graham (Streep) The Washington Post, pierwszą kobietą wydawcy ważnej amerykańskiej gazety i redaktorem Benem Bradlee (Hanks). Starają się nadrobić zaległości i wynieść na wyżyny The New York Times, aby ujawnić masowe ukrywanie sekretów rządowych, które obejmowały trzy dekady i czterech amerykańskich prezydentów.

Czwarta władza” opowiada o kradzieży tajnego raportu CIA przez Daniela Ellsberga, pracownika Departamentu Stanu. Pisany w latach 1945-67 i liczący 7 tysięcy stron raport, mówi o zaangażowaniu USA w wojnę w Wietnamie. Znany jest pod nazwą „Pentagon Papers”. „The Post” skupi się na konfrontacji rządu z Kay Graham (Meryl Streep), wydawczynią, która opublikowała raport. Tom Hanks wcieli się w dziennikarza Bena Bradlee’ego. Oboje nie pałają do siebie sympatią, ale muszą połączyć siły we wspólnej sprawie.

Premiera kinowa w USA 22 grudnia, w Polsce – 26 stycznia 2018.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed