Magdalena Mielnik nie żyje. Polska triathlonistka miała 26 lat [Pokój z Tobą]

Bardzo przykra informacja do nas dotarła. Magdalena Mielnik, triathlonistka Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego nie żyje. Od dawna walczyła z problemami zdrowotnymi. Leczyła się psychiatrycznie. W ostatnich miesiącach zapowiadała powrót do zdrowia i do sportu.

Swoją karierę rozpoczynała w  Triathlonie blisko 10 lat temu i bardzo szybko odkryto w niej wielki talent. W 2008 roku dołączyła do kadry narodowej. Trenowała i zdobywała tytuły.

Mistrzyni Europy w Aquathlonie 2014, dwa tytuły Młodzieżowej Mistrzyni Polski w Triathlonie z 2014 roku.

Dwa lata temu walczyła o udział w igrzyskach w Rio. Nie wyrobiła norm pod kwalifikację olimpijską i niestety nie mogła reprezentować Polski na najważniejszej sportowej imprezie.

Pod koniec czerwca Magda za pośrednictwem swojego społecznościowego kanału oficjalnie przyznała się do problemów ze zdrowiem:

– Dla sportu, samorealizacji i gonitwy za tym, żeby wystartować w tym roku na Mistrzostwach Europy i Światowej Serii Mistrzostw Świata poświeciłam wszystko co miałam. Wydałam wszystkie pieniądze, zaniedbałam kontakty rodzinne, przyjaźnie, zaniedbałam siebie do tego stopnia, że skończyłam w szpitalu psychiatrycznym – informowała w czerwcu zawodniczka, prosząc jednocześnie o wsparcie i kibicowanie jej w powrocie do zdrowia.

W sierpniu triathlonistka pisała, że wraca do zdrowia i czynnego uprawiania sportu. Zmarła w wieku 26 lat.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed