Męska Strefa Treningu: Asics Gel Kenun [TEST]

Lubisz biegać? Trenujesz profesjonalnie? Chcesz się sprawdzić? Testuj buty do biegania z nami…

Premiera modelu Asics Gel Kenun w Żyjesz.pl

Wielki Test sprzętu do treningu Jesień-Zima 2017

Asics Gel Kenun – TEST

Jesień-Zima to okres bardzo wymagający w aktywności fizycznej. Niektórzy mówią, że wymaga podwójnego zaangażowania. Zmieniająca się aura pogodowa, ujemne temperatury przy treningu nie nastrajają, szczególnie gdy trenujemy w nie tak miłych okolicznościach przyrody jak to ma miejsce w sezonie wiosenno-letnim.

Podczas prezentacji ostatniej kolekcji marki Asics, którą możecie obejrzeć tutaj, bardzo spodobał nam się model obuwia do treningu na jesień-zimę 2017, Asics Gel Kenun.  Poprosiliśmy by wraz z tekstyliami [koszulka, leginsy] dotarł do naszej redakcji tak żebyśmy mogli przekazać testerowi, który sprawdzi w terenie obuwie i dowiemy się na co je stać.

Pozwoliliśmy naszemu testerowi na wielomiesięczne testy tego modelu i wydaje się, że wiemy już o nim wszystko!

fot. Żyjesz.pl

Asics Gel Kenun- O produkcie

Kilka tygodni testów zaowocowało bardzo kompletnym materiałem o możliwościach jakie daje model Asicsa- Gel Kenun. Obuwie bardzo solidnie wykonane na pierwszy rzut oka i bardzo stabilne. Obuwie do treningu testowane było między innymi na twardych i miękkich nawierzchniach. Pogoda w ostatnich miesiącach bywała bardzo zdradliwa, ale udało się test wykonać i co najważniejsze przebiec w tym modelu przez ostatnie tygodnie wystarczającą ilość km. Testowałem również podczas treningów na siłowni czy w hangarze.

Jak mówi producent:

Debiutujące w ofercie Asicsa biegowe buty Kenun to gwarancja komfortu, lekkości i satysfakcji. Wszystko za sprawą zaawansowanych technologii i modułu Rearfoot ASICS GEL w podeszwie środkowej. Dzięki niemu każdy krok zyskuje amortyzację na najwyższym poziomie. Dodatkowo zwiększa ją system Solyte. Wkładka Comfordry X-40 tworzy w bucie higieniczne środowisko i zapewnia przyjemne uczucie suchości. Bezszwowa cholewka dopasowuje się do stóp i minimalizuje ryzyko powstania otarć. Impact Guidance System wspomaga ich naturalny ruch i zwiększa efektywność chodu.

Czy tak jest w rzeczywistości? Nie do końca. Obuwie jest moim zdaniem za twarde, co dla stopy wrażliwej na uciski i wszelkiego rodzaju obtarcia spowoduje w kontekście dłuższego użytkowania więcej dyskomfortu niż radości z treningu w tym modelu. Przynajmniej takie jest moje zdanie co do tego modelu w kontekście dłuższego wybiegania w tym modelu. Natomiast co do treningu wielofunkcyjnego to tutaj już moje zdanie zmienia się i jestem skłonny polecić chociażby do treningu na sztucznej, suchej nawierzchni.

fot. Żyjesz.pl

TESTER

Mariusz Mierzwa- biegacz, atleta, tester. W moim bieganiu niemożliwe staje się możliwe. Kiedyś mówiłem, że nie przebiegnę 10km w godzinę. Teraz biegnę luźne 40minut. Aktualnie mam za sobą starty w 23 półmaratonach, 5 maratonach oraz dokładnie niepoliczone starty w surwiwalach chociażby Spartan Race, Runmageddon czy Survival Race. Mam ochotę wystartować w triathlonie. Czy wystartuje? Zawsze w życiu mówię TAK…jeśli chodzi o starty biegowe:)

Podglądaj nas na Snapchacie ZYJESZPL oraz na Instagramie Żyjesz.pl – oglądaj Instastory. Najnowsze publikacje i aktualności zawsze znajdziesz na naszym Facebooku Żyjesz.pl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed