Kamil Stoch z medalem Mistrzostw Świata w Lotach [Komunikat]

Wydawać by się mogło, że to trofeum nie tak dawno temu padało łupem naszych skoczków narciarskich. Nic bardziej mylnego. Na medal Mistrzostw Świata czekaliśmy niespełna 39 lat. Ostatni medal przywędrował do Polski za sprawą Piotra Fijasa w 1979 roku.

Kamil Stoch dzisiaj zajął drugie miejsce w mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Zwyciężył Norweg Daniel-Andre Tande, a trzecie miejsce zajął Niemiec Richard Freitag. Tym samym Polak ma już medale wszystkich najważniejszych wydarzeń wielkiej rangi w skokach narciarskich.

Kamil Stoch wicemistrzem świata w lotach narciarskich 2018!

Na pytanie po MŚ w lotach do Kamila Stocha, o marzenia, by latać najdalej, odpowiedział:

Bo każdy marzy, żeby latać jak najdalej. Mistrzostwa świata w lotach są bardzo prestiżowe. To impreza, gdzie niewielka grupa skoczków ma szansę coś zdobyć. Po latach walki wreszcie wszedłem na podium.

W kolejnych odpowiedziach słyszymy między innymi o tym, że to nie koniec marzeń i realizacji planów w sportowej karierze. To jeszcze nie koniec- dodaje jeden z najwybitniejszych i najbardziej utytułowanych polskich sportowców we współczesnej historii sportów zimowych.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed