Zakopane: Puchar Świata w skokach narciarskich przed nami [ Rozkład Jazdy]

Ostatni sprawdzian przed Polakami. Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Oni oddadzą  skoki dla naszej reprezentacji podczas dzisiejszego konkursu drużynowego w Zakopanem.

Zbliża się ostatnia rywalizacja skoczków przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczangu. Biało-Czerwoni będą chcieli odnieść pierwsze w historii występów na Wielkiej Krokwi imienia Stanisława Marusarza zwycięstwo w konkursie drużynowym.

Trener Stefan Horngacher i jego roszady w drużynie.

Przed długi czas Austriak nie ingerował za mocno w pierwszy skład, ale forma zawodników zaczęła się bardzo zmieniać. Najpierw odesłał na tzw ławkę rezerwową Maćka Kota, którego zastąpił 31- letni Stefan Hula. Jest w życiowej formie, która jak u skoczka przyszła późno, ale jest i ją utrzymuje. Z rywalizacji przed Zakopanem natomiast odpadł Piotrek Żyła i Maciek Kot do kadry na ostatnie dwa konkursy zapewne przed ZIO …wrócił.

Zakopane: Puchar Świata w skokach narciarskich przed nami [ Rozkład Jazdy]

W historii konkursów drużynowych na Wielkiej Polacy jeszcze nigdy nie wygrali. Dwa razy plasowali się na drugiej pozycji, raz zajęli trzecie miejsce.

Warto Wiedzieć!!!

Rozpoczęcie pierwszej serii konkursu drużynowego zaplanowane jest na godz. 16.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed