Pjongczang 2018: Piotr Żyła zagrał hymn dla Kamila Stocha [Takiego go nie znacie]

W Pjongczangu wielka radość. Kamil Stoch zdobył pierwszy medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich dla Reprezentacji naszego kraju podczas konkursu w skokach narciarskich na dużej skoczni.

Wielki szacunek do sportowca, który w całym tym sezonie prezentuje bardzo równą, wysoką formę, która przełożyła się właśnie dzisiaj na medal z najcenniejszego kruszcu, ze złota. Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, trzeci był Robert Johansson.

Widać było w Kamilu wielką determinację i chęć udowodnienia, że to on jest najlepszy. Pierwszy konkurs w skokach rozgrywany na małej skoczni to wielki pech Polaka, któremu do podium zabrakło dosłownie 0,4 pkt o czym pisaliśmy tutaj.

W konkursie głównym zobaczyliśmy czterech Polaków. Najlepszy był Kamil Stoch, na 10. miejscu uplasował się  Dawid Kubacki, Stefan Hula pod dwóch skokach był 15, a  Maciej Kot zakończył drugi konkurs indywidualny rozgrywany w Pjongczangu na 19 miejscu.

Pjongczang 2018: Piotr Żyła zagrał hymn dla Kamila Stocha [Takiego go nie znacie]

Niestety nieco słabsza forma złapała Piotrka Żyłę, który kibicował kolegom na widowni. Jego słabsze skoki w ostatnich dniach, nie pozwoliły na finałową czwórkę, którą do konkursu powołuje trener Reprezentacji Polski w skokach narciarskich, Austriak Stefan Horngacher. Piotr Żyła rozumie, że drużynę się wspiera z całych sił i tak też uczynił.

Po raz pierwszy możemy posłuchać jak gra na gitarze i to w wyjątkowym utworze. Polski skoczek zagrał hymn Polski dla Kamila Stocha w podziękowaniu za emocje no i za złoty medal ZIO dla naszego kraju.

 

Kibice są zachwyceni, nasza redakcja również. Wyczuwamy ogromny talent no i czekamy na kolejne kompozycje.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed