PŚ w Lillehammer: Kamil Stoch wygrywa, Dawid Kubacki drugi [Brawo]

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w Lillehammer. Polak zdeklasował rywali, wyprzedzając Dawida Kubackiego o prawie trzydzieści punktów, który znalazł się na drugim miejscu podium. Na trzecim miejscu znalazł się Norweg Robert Johansson.

Polacy mieli szanse zgarnąć całe podium dla siebie i po pierwszej serii trzech Biało-Czerwonych zgarniało wszystko. W drugiej serii Stefan Hula nie podtrzymał dobrej passy i spadł jednak z trzeciego na dziewiąte miejsce.

PŚ w Lillehammer: Kamil Stoch wygrywa, Dawid Kubacki drugi [Brawo]

Kamil Stoch w niedzielę podczas zawodów w Norwegii zanotował małą porażkę. Prowadził po pierwszej serii z dość dużą przewagą, ale w drugim skoku miał fatalne warunki i spadł na szóstą pozycję. Po konkursie podkreślał, że to bardzo trudny obiekt do skakania.

Przy poniedziałkowych kwalifikacjach tak jak i podczas całego sezonu pokazuje wielką dominację w skokach narciarskich w tym sezonie, którą potwierdził podczas dzisiejszego konkursu.

Dzięki temu zwycięstwu Kamil Stoch nie tylko umocnił swoją pozycję w klasyfikacji turnieju Raw Air, ale także zdecydowanie powiększył przewagę nad rywalami w Pucharze Świata. W Raw Air ma już 56,2 punktu przewagi nad Norwegiem, Johanssonem, a w Pucharze Świata ma 190 punktów przewagi nad Niemcem, Richardem Freitagiem.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed