ABBA wraca po 35 latach z nowym repertuarem. Będą nowe piosenki [Komunikat]

Od jakiegoś czasu na rynku muzycznym głośno było o powrocie legendarnego zespołu, ABBA. Plotki potwierdziły się. Mamy oficjalne ogłoszenie zespołu:

fot. ABBA[facebook]

Członkowie zespołu zdecydowali się zawiesić swoją działalność w 1982 roku, teraz spotkali się ponownie w studio nagraniowym. To zaowocowało dwoma nowymi utworami, z których jeden nosi tytuł „I still have faith in you”. Zostaną wykonane na antenie stacji BBC w grudniu 2018.

W komunikacie umieszczonym przez grupę czytamy:

Wszyscy czuliśmy, że byłoby fajnie po 35 latach ponownie połączyć siły i pracować w studio nagraniowym. I tak też zrobiliśmy. Było tak, jakby czas zatrzymał się w miejscu, jakbyśmy wyjechali na krótkie wakacje. To było doskonałe doświadczenie! W efekcie mamy dwie nowe piosenki, jedna z nich to „I still have faith in you”. Zostaną zaprezentowane przez nasze wirtualne avatary w grudniu na antenie BBC. Może i się zestarzeliśmy, ale piosenki są nowe. I to jest doskonałe uczucie.

Po 35 latach przerwy Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson i Anni-Frid Lyngstad zdecydowali się na powrót do studia.

Warto Wiedzieć!!!

Abba to szwedzki zespół muzyczny grający muzykę pop, założony w 1972 przez Anni-Frid Lyngstad, Benny’ego Anderssona, Björna Ulvaeusa i Agnethę Fältskog. Działalność muzyczna grupy przypada na lata 70. i początek lat 80. Przyjęta w 1973 nazwa zespołu jest akronimem utworzonym z pierwszych liter imion wokalistów.

ABBA uważana jest za jeden z bardziej znaczących na rynku oraz kasowych zespołów muzycznych w historii, sprzedał ponad 300 milionów płyt na całym świecie. W 1974 wygrała 19. Konkurs Piosenki Eurowizji z przebojem „Waterloo”, zapewniając Szwecji pierwsze zwycięstwo w historii konkursu. W 1982 muzycy ogłosili zakończenie współpracy.

5 lipca 2008 członkowie zespołu spotkali się i pozowali wspólnie do zdjęć przy okazji szwedzkiej premiery filmu opartego na musicalu Mamma Mia!, którego scenariusz inspirowany był największymi przebojami grupy. Było to pierwsze od ponad dwudziestu lat publiczne spotkanie wokalistów.

W 1999 został wydany album kompilacyjny, zatytułowany ABBA Gold Greatest Hits MTV History 2000 produkowana przez rosyjską firmę Halahup Invisible. W 2010 zespół został wprowadzony na Rock and Roll Hall of Fame. 7 maja 2013 w Sztokholmie otwarto muzeum poświęcone zespołowi.

27 kwietnia 2018 zespół potwierdził reaktywację i zapowiedział premierę dwóch nowych piosenek, a w Polsce mogliśmy ich spotkać na koncercie tylko raz. ABBA wystąpiła w 1976 roku. Grupa promowała wówczas nową, czwartą z kolei płytę długogrającą „The Arrival” i w Warszawie dokonała dla telewizyjnego programu „Studio 2″ kultowego dziś nagrania utworów z tej płyty.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed