Polska-Litwa: Ostatni mecz Polaków przed MŚ 2018 w Rosji na PGE Narodowym[Przewidywane składy drużyn]

Ostatni mecz Polaków przed MŚ 2018 w Rosji. We wtorek Reprezentacja Polski na PGE Narodowym rozegra towarzyski mecz z Litwą. Przygotowaliśmy składy obu drużyn na to spotkanie.

Przed wylotem na Euro 2016 do Francji Polacy bezbramkowo zremisowali z Litwą w Krakowie. To już taka tradycja, że Reprezentacja Polski żegna się z kibicami przed wielkim turniejem właśnie na stadionie narodowym w Warszawie. Tak postanowił trener Adam Nawałka, który na wielu płaszczyznach przygotowań kadry jest bardzo zachowawczy i też ma swoje zabobony.

Polska-Litwa: Ostatni mecz Polaków przed MŚ 2018 w Rosji na PGE Narodowym [Przewidywane składy drużyn]

Czy warto przykładać wielką wagę do wyniku tego spotkania? Raczej nie. To taki ostatni mecz, gdzie selekcjoner kadry będzie sobie układał, przeglądał, da szansę na inne możliwości. Z pewnością nie odkryje przed rywalami na MŚ w Rosji[Senegal, Kolumbia, Japonia] wszystkich kart, a jedynie zaprezentuje swoich piłkarzy.

To mecz z gatunku lekkich, bo wiemy co w ostatnich tygodniach znaczą kontuzje zawodników. Właściwie to jednego zawodnika, Kamila Glika, którego kontuzja barku zdominowała temat całej reprezentacji i jej przygotowań. Z tego faktu selekcjoner z pewnością nie jest zadowolony, bo miało być w kadrze cicho i spokojnie…szczególnie podczas decydującego obozu przygotowawczego w Arłamowie i niestety nie było.

Jaki będzie miało to wpływ na Reprezentację Polski? Miejmy nadzieję, że podejście profesjonalistów futbolu nada tej drużynie ton i już tak do końca Mundialu.

Przewidywane składy obu drużyn [PGE Narodowy 12.06.2018]

Reprezentacja Polski:

Szczęsny – Jędrzejczyk – Pazdan – Bednarek – Bereszyński – Grosicki – Góralski – Krychowiak – Błaszczykowski – Milik – Teodorczyk

Reprezentacja Litwy:

Bartkus – Baravykas – Vaitkunas – Girdvainis – Borovskij – Leimonas – Paulius – Novikovas – Slivka – Cernych – Sernas

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed