Apple przekroczył wartość 1 biliona dolarów [Rekord na amerykańskiej giełdzie]

Apple stało się pierwszą amerykańską firmą o kapitalizacji rynkowej przekraczającej 1 bilion dolarów.

Jest to wynik skokowego wzrostu po opublikowaniu dobrych wyników za III kwartał, w wyniku których producent iPhone’a przewyższył zarówno własne prognozy, jak i szacunki analityków, a jednocześnie przygotował mocną prognozę na nadchodzące wyniki w czwartym kwartale.

Apple przekroczył wartość 1 biliona dolarów [Rekord na amerykańskiej giełdzie]

Apple uderzyło w 1 bilion dolarów na początku wczorajszego ranka, kiedy jego akcje przekroczyły 207,05 USD na akcję o godzinie 11:48 ET (od tego czasu kurs akcji nieco spadł). Biorąc jednak pod uwagę zmienność rynku, Apple może nie pozostać przez dłuższy czas wartą 1 bilion dolarów kompanią lub może w ciągu najbliższych dni odbijać się od 1 biliona dolarów.

Apple jest pierwszą na rynku amerykańską (i na razie jedyną) bilionową firmą. Prawdopodobnie jednak długo nie będzie sam. Koncern Amazon jest także bliski zdobycia 1 biliona dolarów po swoich pozytywnych wynikach Q3. Aktualnie jest na granicy 900 mld dolarów.

Oczywiście wszystko to jest arbitralnym krokiem milowym, opartym na ogólnej skłonności ludzi do przykładania większej wagi do ładnie wyglądających okrągłych cyfr jako pewnego rodzaju celu. Naprawdę nie ma praktycznej różnicy między wartością 999 miliardów dolarów Apple a 1 bilionem dolarów, ponieważ jest to wciąż niemożliwie bogate i wpływowe przedsiębiorstwo, które nie jest zrozumiałe dla pojedynczych osób.

Kapitalizacja rynkowa najlepszych firm technologicznych (Bilion dolarów)

  1. Apple 1,000
  2. Amazon 884.86
  3. Alphabet (Google) 854.49
  4. Microsoft 824.93
  5. Facebook 513.29
  6. Netflix 149.6
  7. Twitter 24.6

Źródło: Nasdaq / Google Finance

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed