Eurowizja 2019: Wiemy kto będzie reprezentować Polskę w Tel Awiwie [Komunikat]

Telewizja Polska zrezygnowała z Krajowych Eliminacji, powierzając wybór reprezentanta Polski powołanej przez siebie komisji konkursowej. Wykonawca, który będzie reprezentował nasz kraj, został wybrany wewnętrznie spośród nadesłanych zgłoszeń.

Na samym początku chcemy od razu zaznaczyć, że nie są to Siostry Godlewskie:)

Na oficjalnej stronie Konkursu Piosenki Eurowizji poinformowano, że to zespół Tulia pojedzie na Eurowizję do Izraela, gdzie będzie reprezentował Polskę.

Zespół tworzą Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak, Powstał w 2017 roku i wykonuje muzykę folkową. Tulia zyskała dużą popularność dzięki coverowi utworu „Enjoy the Silence” z repertuaru Depeche Mode. Później coverowała także piosenki takie jak „Nieznajomy” Dawida Podsiadły czy „Nothing Else Matters” Metalliki. Na albumie „Tulia” znalazły się zarówno folkowe wersje wielkich hitów jak i oryginalne utwory zespołu. Płyta pokryła się w Polsce platyną.

Eurowizja 2019: Wiemy kto będzie reprezentować Polskę w Tel Awiwie [Komunikat]

Powodem rezygnacji z Krajowych Eliminacji do „dorosłej” Eurowizji był ogromny sukces reprezentującej nasz kraj Roksany Węgiel na Eurowizji Junior.

Jestem dumny jako prezes TVP, że osobiście zdecydowałem, aby to ona reprezentowała Polskę na Eurowizji. (…) W zeszłym roku eliminacje przebiegały słabo i były niezadowalające. Zwycięstwo Roksany pokazuje, że brak eliminacji krajowych był dobrą decyzją” – mówił po wygranej Roksany Węgiel prezes TVP Jacek Kurski.

Warto Wiedzieć!

Ubiegłoroczna Eurowizja odbywała się w stolicy Portugalii – Lizbonie. Polskę reprezentowali wówczas Gromee i Lukas Meijer z piosenką „Light Me Up”. Polsko-szwedzki duet startował w drugim półfinale z 11. pozycji. Ostatecznie duetowi nie udało się załapać do najlepszej dziesiątki, która awansowała do wielkiego finału.

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed